Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Astroloji açıklıyor: Kilo sorunlarının nedenleri

Astroloji açıklıyor: Kilo sorunlarının nedenleri

Hint Astrolojisi hayata dair her türlü konuyu inceleyebilmesinin dışında fiziksel sorunlarımıza da ışık tutuyor...

13.01.2016 12:53

Astrolojinin en olumlu enerjiye sahip gezegeni Jüpiter'in hayatta birçok mutluluğu bizlere yaşattığı kabul edilse de aynı zamanda kilo sorunlarının başlıca nedeni olduğu da bilinmektedir.

Jüpiter,enerjisi gereği elini attığı her şeyi genişletir, büyütür.

Örneğin parayı temsil eden ikinci evdeki Jüpiter insanı hayat boyu maddi bolluk içinde yaşatır ya da mal-mülklerimizi temsil eden dördüncü evdeki Jüpiter kişiye çok kaliteli evler,arabalar verecektir.

Jüpiter'in bu arttırıcı ve genişletici enerjisi doğum haritalarımızdaki olumsuz kabul edilen noktalarda yerleşmişse kilo sorunlarına neden olabilir.

Jüpiter altıncı,sekizinci ve bazen onikinci evlerde kronik kilo fazlalığı problemine neden olur.

Uzun süredir devam eden kilo problemlerinizin astrolojik etkenlerini öğrenmek istiyorsanız doğum haritanızdaki Jüpiter'in durumu incelenmelidir.

Jüpiter'in haritanızdaki gücüne göre kilo fazlalığınız az ya da çok olabilir. Bu tür gezegensel yerleşimlere sahip insanlar bir çok diyete başlasalar da, diyetlerini bozdukları süre içerisinde çok hızlı kilo alabilirler.

Kilo sorunu doğum haritanızdaki Jüpiter transitine bağlı olarak geçici bir durum da olabilir.

Hint Astrolojisi'nde hayatın hangi yılları arasında ne tür olayların yaşanacağını öngörebilmemizi sağlayan ve hiç bir astrolojik sistemde olmayan "Gezegensel Periyotlar" vardır. Bu gezegensel periyotlar bizim hayattaki istek ve arzularımızı gösterirken, doğum haritalarımızdaki etkilere bağlı olarak farklı olaylar yaşamamıza neden olurlar.

Örneğin Jüpiter'in yukarıda belirtilen olumsuz evlerde yerleştiği bir harita düşünelim. Yakın zamanda yaşayacağımız gezegensel periyot Jüpiter dönemi ise kilo fazlalığı sorunları yaşamaya başlayabiliriz.

Jüpiter'in kilo sorunları verdiği noktalardaki etkileri genel olarak şöyledir;

Jüpiter 1. Evde

Yükselen burcunuzdaki (1.ev) Jüpiter her zaman kilo fazlalığı vermese bile size uzun bir boy ve iri bir vücut verecektir.

Doğum haritanızdaki diğer etkilere bağlı olarak kilo fazlalığı verme olasılığı da vardır. Ancak Jüpiter'in yükselen burçta yerleşimi astrolojide çok olumlu kabul edilen bir etkidir. Böyle gezegensel etkilere sahip kişiler çok keyifli olurlar. Ağır kanlı ve zaman zaman tembel olsalar da hayata hep olumlu yönden bakarlar.

Jüpiter 6. Evde

6.ev sağlık sorunlarını temsil ederken Jüpiter bu evde sizi genel olarak kilolu yapsa da çok ciddi sağlık sorunlarından koruyacaktır. Jüpiter'in bu evdeki yerleşimi sizin çok fazla borcunuz olabileceğini de gösterebilir.

Çeşitli ortamlardaki rakiplerinize karşı oldukça sert bir tavırın aksine olumlu bir tavır sergileyebilirsiniz. Evcil hayvanlar öncelikli olsa da genel olarak hayvanlara karşı oldukça fazla sevgi beslemeniz olasıdır.

Jüpiter 8. Evde

8.ev eşinizin ya da iş ortağınızın maddi imkanlarını temsil etmesinin dışında sizin astroloji,fal ya da metafizik gibi mistik konulara ilginizi ve yeteneklerinizi de gösterir.

Mistik konuları sevmenizin dışında eşinizin maddi imkanlarından da oldukça yararlanabilirsiniz. Eşinizin zengin biri olma olasılığı da yüksektir.

Jüpiter 12. Evde

Yurtdışı ile ilgili işleri, harcamaları ve parasal kayıpları temsil eden bu evdeki Jüpiter kişiye oldukça fazla para harcatacaktır. Bu tür gezegensel yerleşime sahip kişiler başka olumsuz enerji yoksa çok bonkör olurlar.

Normalden fazla uyumaları da mümkündür.Yaratıcılıkları da oldukça gelişmiştir. Yabancı ülkeler aracılığıyla büyük kazançlar elde etme potansiyelleri fazladır.

Yorumlar | 0
üye profil