Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Her Gün Bir Fincan Kahve İçmek için 8 Geçerli Neden

Her Gün Bir Fincan Kahve İçmek için 8 Geçerli Neden

Her gün bir fincan kahve içerek kendinize iyilik yapabilirsiniz. Kahve ile birçok hastalığa karşı dirençli olabilir, stresinizi atabilirsiniz.

29.01.2019 10:51

1. KİLO VERMEYE YARDIMCI
Araştırmalar sonucu yağ yakımında etkisi olduğu ortaya konan kahve, kilo vermeniz için size yardımcı oluyor.

2. ŞEKER HASTALIĞINDA DÜŞÜK RİSK
İnsanoğlunun en sık karşılaştığı hastalıklardan biri olan şeker, kahve ile belirli oranda çözüme kavuşuyor. İnsulin üretilmesi ile ortaya çıkan şeker hastalığına yakalanma riski, kahve tüketimi ile yüzde 23-67 arası orana düşüyor.

3. YÜKSEK KONSANTRASYON
Kahvede bulunan kafein maddesi konsantrasyonu artırıyor. Karar vermede daha kararlı bir tutum sergilemeyi sağlayan kahve, iş yerinde çalışanların verimini artırmada bireyleri destekleyici etkiye sahiptir.

4. PARKİNSONU ÖNLÜYOR
Alzheimer gibi nörodejeneratif hastalık türlerinden olan parkinson hastalığı, beyinde bulunan nöronların ölmesiyle ortaya çıkıyor. Önleyici tedavi ile çözüm bulunabilen parkinson, kahve tüketimi ile belirli oranda çözüme kavuşuyor. Kahve tüketimi ile parkinson hastalığına yakalanma riski yüzde 30-60 arası düşmektedir.

5. STRESİ AZALTIYOR
Stresi azaltmak için kahve çekirdeğini koklamanız yeterlidir. Bilimsel araştırmalarla desteklenen görüş, fareler üzerinde yapılan deneyle ispatlanmıştır.

6. ALZHEİMER RİSKİNİ AZALTIYOR
Nörodejeneratif bir hastalık olan ve tedavisi olmayan alzheimer, önleyici tedbirlerle yakalanması engellenmeye çalışılmaktadır.

7. CİLT KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR
Bilimsel araştırmalarla ortaya konan bu görüş, Harvard Üniversitesinde 112.897 denek üzerinde yapılan deneyle desteklendi. Kahve içenlerin, kahve içmeyenlere göre cilt kanserine yakalanma ihtimalin daha düşük olduğu ortaya konuldu.

8. DEPRESYONU AZALTIYOR
Kişinin yaşam kalitesini önemli oranda artıran kahvenin, depresyonu yüzde 20 oranda düşürdüğü ortaya konulmuştur.

Yorumlar | 0
üye profil