Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Güzellik uykusuna yatın!

Güzellik uykusuna yatın!

Uykunuzu tam alarak güzelleşin. Çünkü güzelliğin sırrı düzenli ve sağlıklı uyumada.

14.11.2016 16:08

Güzellik uykusuna yatma
Güzelliğin düzenli ve sağlıklı uykuda olduğunu vurgulayan uzmanlar, geç yatıldığında ya da geç kalkıldığında uykunun tam alınmamasından dolayı yüzde şişliklerin, göz altlarında mor renkli halkların ve yüzde çizgilerin meydana geldiğini söylemekteler. İşte bu sebeple erken yatmaya ve erken kalkmaya özen gösterilmeli, güzellik için sağlıklı ve düzenli uyku uyunmalıdır. 

Güzellik uykusu nasıl olmalı?
Güzellik uykusu yalnızca birkaç günlük bir şey değil, tüm hayat boyunca özenle sürdürülmesi gereken bir durumdur. Yani bugün güzellik uykusuna yatıp, yarın güzellik uykusundan vazgeçmek size hiçbir şey kazandırmaz. Dikkat etmeniz gereken hususlar rutin hayatınızı etkilemeyecektir.

Geceleri yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin, dişlerinizi fırçalayın ve mutlaka ılık bir duş alın, saçlarınızı tarayın, vücudunuzu nemlendirin ve öyle yatağa girin. Her gün bunları düzenli bir şekilde yaptığınız zaman geceleri ne kadar rahat uyuduğunuzu göreceksiniz.

Ciltteki ölü hücrelerin vücuttan atılması için gece düzenli uykuya ihtiyacımız var. Gün içinde öğle saatlerinde ise kısa bir şekerleme yapabilirsiniz.

Yorumlar | 0
üye profil