Günde 1 yumurta kilo verdiriyor!

Günde 1 yumurta kilo verdiriyor!
Yayınlanma Tarihi: 29.05.2016 11:59 | Değiştirme Tarihi: 29.05.2016 11:59

İnsan sağlığı için önem taşıyan ve örnek protein olaran yumurtayı, her gün bir kez tüketmekte fayda var.

Bulması ve pişirmesi kolay, besin değeri çok yüksek ve sağlıklı bir yiyecek olan yumurta, insanın günlük protein gereksinimini karşılamanın yanı sıra halsizlikten kurtulmak ve daha enerjik bir gün geçirmek için de vazgeçilmez.“ Ani sıcaklık değişiklikleri nedeniyle bünyelerimiz hastalıklara daha korunmasız hale geliyor ve bu değişimler insanları mutsuzlaştırıp enerjilerini düşürebiliyor. Günde 1 yumurta tüketerek tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelmek mümkün. Yumurta içeriğindeki selenyum, demir gibi elementler sayesinde mutluluk kaynağı. 

 

İspatlandı

Geçmiş yıllarda yüksek kolesterol korkusu nedeniyle kalp-damar hastaları yumurtadan uzak durmak zorunda kalmıştı ancak günde bir tane yumurtadan fazla tüketilmediği taktirde; yumurtanın vücuttaki iyi ve gerekli olan kolestrolü artırıcı etkisinin olduğu ispatlandı.

 

Yumurtanın içeriğindeki A ve D vitaminleri, demir, selenyum, çinko, kolin gibi elementler bağışıklık sistemini güçlendirmeden kemik gelişimine, kandaki oksijenin taşınmasından beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesine kadar birçok fayda sağlıyor. Günde 1 yumurta tüketerek sağlık puanınızı yükseltebilirsiniz.

Kilosuna ve beslenmesine dikkat edenler için yumurtayı sağlıklı tüketmenin ipuçları!

* Yumurtayı 10 dakikadan fazla kaynatmayın. Kaynadıktan sonra da sadece 4 dakika pişirin.

* Yumurtayı sadece haşlayarak yemeyin. Menemen, sebzeli, domatesli, dereotlu gibi alternatiflerle ya da omlet şeklinde de tüketin.