Gün Işığı Almayan Evlerde Yetiştirilecek 5 Bitki

Gün Işığı Almayan Evlerde Yetiştirilecek 5 Bitki
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 10:36 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 10:36

Gün ışığı almayan evinizde çiçek yetiştirememekten şikayetçiyseniz, gün ışığına fazla ihtiyaç duymayan bitkiler sorununuza çözüm oluyor.

1.PAŞA KILICI

Oksijen makinesi olduğu bilinen paşa kılıcı, bulunduğu ortamın oksijen ihtiyacını karşılayabilen bir bitkidir. Sağlık için de faydalı olan bitkinin kış mevsimi koşullarında ev ortamına alınması tavsiye ediliyor.

2.NOLİNA

Direkt güneş ışığı istemeyen nolina, yaz aylarında su isteyen bir bitkidir. Nolinanın yaz aylarında haftada 2 defa sulanması gerekmektedir.

3.KALP YAPRAKLI DEVETABANI

Evinize tropikal bir atmosfer kazandırmak istiyorsanız, kalp yapraklı devetabanı ile hem evinizde tropikal rüzgarlar estirebilir hem de evinizin havasını temizleyebilirsiniz.

4.ZAMİOCULCAS

Çok yapraklı ve kısa bir bitki olan zamioculcas, her evde rahatlıkla bakılabilen bir bitkidir. Işığa fazla ihtiyaç duymayan zamioculcas, ofis ortamlarında da rahatlıkla bakılabilir.

5.SALON SARMAŞIĞI

Çok kolay bir bakımı olan salon sarmaşığı, fazla ilgi istemeyen bir bitkidir. Su ve ışığa fazla ihtiyaç duymayan bu bitki sizden habersiz salonunuzun bir köşesini kaplayacak.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.