Gribe iyi gelen şifalı bitkiler

Gribe iyi gelen şifalı bitkiler
Yayınlanma Tarihi: 26.09.2016 17:07 | Değiştirme Tarihi: 26.09.2016 17:07

Gribiniz çok ileri aşamada değilse doktorun yazdığı ve yan etkisi fazla ilaçlar yerine evde bir kaç ufak yolla kendi tedavinizi kendiniz yapabilirsiniz

Gribe iyi gelen şifalı bitkiler

Gribiniz çok ileri aşamada değilse doktorun yazdığı ve yan etkisi fazla ilaçlar yerine evde bir kaç ufak yolla kendi tedavinizi kendiniz yapabilirsiniz.  Bir yandan verdiğimiz bitkisel besinleri tüketip diğer yandan dinlenmeniz gribi hafif bir şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

Zencefil çayı

Yemeklere tat katmak için kullanılan zencefil grip için birebir şifalı bir bitkidir. Kan dolaşımını arttırır, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, sindirim sistemine iyi gelir, hazımsızlığa, mide bulantısı ve ağrısına iyi gelir.

Sarımsak

Doğal antidoksan olarak tanımlanan sarımsağın griple mücadelede faydası büyüktür.Halsizliğe, bitkinliğe,yüksek ateşe ve iltahaba çok iyi gelir. Vücudunuzu ödem ve zehirlerden arındırır.

Nane çayı

Nane çayı özellikle boğaz kuruluğuna birbirdir. Mide bulantınızı alır ve kusmanızı geçirir. Kas ağrılarınızı hafisletir. Agız kokunuzu alır. C vitamini yönünden de zengin olan nane çayı ile gripten daha hızlı ve kolay şekilde kurtulmanız mümkün.

Ayrıca sürekli sebze ve meyve tüketerek vicudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almanız gerekir. Unutmayın ki gribi kolay atlatmak için en önemli faktör doğru ve sağlıklı beslenmedir. Yiyecek ve içeceklerinize dikkat etmeniz,bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Hem hastalıklardan kolayca kurtulmanızı sağlar hem de yeni hastalıklardan korunmanızı.