Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gözlüklü kadınlara makyaj tüyoları

Gözlüklü kadınlara makyaj tüyoları

Gözlük kullanan kadınlar nasıl makyaj yapmalı? Gözlüğünüz ile yaptığınız makyajı birbirine uydurmak artık çok kolay!

09.12.2015 12:32

Gözlük o kadar çekici ve havalı bir görünüm veriyor ki, gözleri bozuk olmasa dahi gözlük kullanan birçok insan var. Peki yüzümüzün tam ortasında bulunan bu aksesuara makyajımızı nasıl uyduracağız?

İşte gözlükle çok daha seksi görünmenizi sağlayacak makyaj ipuçları.

Kaş-Çerçeve Uyumu

Kalın kaşlar ve kalın gözlük çerçevesi aynı anda ifadeyi oldukça sertleştirir. Eğer kalın kaşlarımızı seviyorsak daha ince ve açık renkli/yarı saydam çerçevelere yönelmekte fayda var. İnce kaşlara sahip olanlar ise istedikleri kalınlıkta çerçeve kullanabilir.

Koyu Göz Altları

Gözlük, göz altarını olduğundan daha koyu gösterir. Bunu engellemek için, göz altlarınıza (mor halkalarınız olmasa dahi) sarı bazlı bir kapatıcı geçebilirsiniz.

Optik Yanılsama

Miyopsanız, gözlüğünüzün camı gözlerinizi olduğundan küçük; hipermetropsanız olduğundan büyük gösterir. Makyaj yaparken buna dikkat ederseniz, ideal yüz oranını makyajla yakalayabilirsiniz.

Kalın Eyeliner

Örneğin miyopsanız, oldukça kalın bir eyeliner çekebilirsiniz. Hem makyajınız çarpıcı bir şekilde görünecek, hem de optik yanılsama azalacaktır.

Farı Taşırmamak

Göz farı sürerken, çerçevenin dışına kadar taşırmamak çok önemli. Gerçi günümüzde özellikle büyük çerçeveler moda olduğu için bu kurala uymamak mümkün değil.

Dudaklara Vurgu

Yüzünüzde en dikkat çeken şey gözlüğünüz olduğu için, dudaklarınızla dikkatin yüzünüze eşit şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Allık Şart

Yanaklarınıza süreceğiniz doğal tonlarda hafif bir allık, yüzünüzü daha simetrik ve yumuşak hale getirecek.

Yumuşak Dokunuşlar

Yüzünüzde zaten keskin bir görüntü yaratan gözlüğünüz varken kontürleme gibi işlemlerden uzak durmalı ya da bunu oldukça doğal bir şekilde yapmalısınız.

Bolca Kirpik

Gözlüklerin gözlerinizi geri planda bıraktığını düşünüyorsanız, kirpik kıvırıcı ve takma kirpiklerin mucizesiyle henüz tanışmamışsınız demektir.

Yorumlar | 0
üye profil