Gözaltı Morluklarını 5 Adımda Yok Edin

Gözaltı Morluklarını 5 Adımda Yok Edin
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 11:38 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 11:38

Gözaltı morluklarını çeşitli makyaj yöntemleri ile kapatsanız da kalıcı sonuç için bu yeterli olmayacaktır. Doğal ve canlı göz altları için farklı yöntemlere ihtiyacınız var.

MASAJLA BAŞLAYIN

Pratik bir yöntem olan göz çevresi masajı, dinlenmiş ve rahat bir göz çevresi için gereklidir. Titreşimli yeni nesil cihazlarla etkili sonuçların alınacağı göz çevresi masajında, çeşitli masaj aletleri de kullanılabilir.

RETİNOLÜN YENİLEYİCİ ÖZELLİĞİ

Kolajen üretimini hızlandıran retinol göz altlarında etkili sonuçlar veriyor. Kırışıklıkları azaltan retinol, göz çevresini güçlendirerek bu bölgenin canlı görünmesini sağlıyor. Serum formunda seçenekleri olan retinol, krem olarak da bulunabiliyor.

KAFEİN ETKİSİ

Koyu ve şişkin göz altlarını gideren kafein, göz altı bölgesindeki kılcal damarların genişlemesini sağlayarak morlukları gideriyor. Bu nedenle bakım uygulamalarında belirli ölçüde kafein odaklı ürünlere yer verebilirsiniz.

C VİTAMİNİ

Aydınlatıcı etkisi bilinen C vitamini, göz altı bölgesi için aranan çözümü sunuyor. Parlak ve aydınlık bir gözaltı için çözüm olan C vitamini, aynı zamanda UV yaşlanması ve strese karşı da çözüm oluyor. Günlük bakım kremleri şeklinde kullanılan C vitamini, göz çevresine bakım yaparak canlı bir görünüm sunuyor.

DERİNLEMESİNE ETKİ İÇİN GECE BAKIMI

Gece bakım ürünleri tercih edilerek göz altı sorunlarını en aza indirebilirsiniz. Gece boyunca cildinizi yenileyen gece bakım ürünleri, sabah aydınlık, dingin ve dinlenmiş bir göz altı ile uyanmayı sağlıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.