Genco Erkal, Nazım Hikmet'in 50. Yıldönümünü Anıyor!

Genco Erkal’ın İstanbul’a ve tiyatro severlere hediyesi olan Eminönü Ali Paşa Hanı Tiyatrosu’ndaki yeni oyunu tüm hızıyla devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2013 10:52
Değiştirme Tarihi: 20.05.2013 13:01
Genco Erkal, Nazım Hikmet'in 50. Yıldönümünü Anıyor!

Genco Erkal’ın İstanbul’a ve tiyatro severlere hediyesi olan Eminönü Ali Paşa Hanı Tiyatrosu’ndaki yeni oyunu tüm hızıyla devam ediyor. Erkal’ın, Nazım Hikmet’in 50. yıldönümü için uyarladığı ve Tülay Günal ile birlikte aynı sahneyi paylaştığı “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”; 23-24-25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde saat 21:00’de sanatseverler için sahneleniyor.

Haber ile ilgili metin girin!.Nazım Hikmet tutkusuyla bilinen  Genco Erkal’ın,  Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen yeni müzikli oyunu  “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”, tarihi dokusuyla büyüleyen  Eminönü’ndeki  Ali Paşa Hanı’nda büyük ilgi görüyor. Erkal; 23-24-25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde, saat 21:00’de açık havada, hanın doğal dekorunda sanat severleri selamlamaya devam ediyor. Haber ile ilgili metin girin!.Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”da;  Erkal’a sahnede Tülay Günal eşlik ediyor. Ozanın, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun; Hikmet’in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle izleyiciyi o yıllara götürüyor.  Haber ile ilgili metin girin!.Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Oyunun giysi tasarımını Özlem Kaya, ışık tasarımını  Yüksel Aymaz, koreografisini de  Sernaz Demirel üstleniyor.  Yiğit Atalay’ın piyanosuyla,  Deniz Doğangül’ün de viyolonseliyle şarkılara eşlik ettiği oyunda; yakaladığı karelerle, o anları ölümsüzleştiren isim ise Burcu Yetiş.