Genç iş insanı Cemil Kumaşçıoğlu: Gücümüzü kadın çalışanlarımızdan alıyoruz

Başkentte yeme-içme ve eğlence sektöründe hizmet veren girişimci Cemil Kumaşçıoğlu, yarattığı istihdamla kadınların farklı iş kollarında çalışmasını teşvik ediyor. Kumaşçıoğlu, başarısında kadın personellerinin büyük payı olduğunu söylüyor.

Yayınlanma Tarihi: 21.06.2022 17:39
Değiştirme Tarihi: 21.06.2022 17:39
Genç iş insanı Cemil Kumaşçıoğlu: Gücümüzü kadın çalışanlarımızdan alıyoruz

Ankara’nın popüler mekanları Limon Köyiçi Ankara ve Alaçatı Kafası Ankara’nın sahibi Cemil Kumaşçıoğlu, kadınların hayatın her alanında olduğu gibi iş dünyasında da fark yarattıklarını söyledi. Mekanlarının elde ettiği başarıda kadın personellerinin büyük payı olduğunu belirten Kumaşçıoğlu, “Kadın çalışan istihdamında sektörde öncüyüz. Bu durum, hizmet kalitemize de olumlu yansıyor” dedi. 

ONLARIN VARLIĞINDAN GÜÇ ALIYORUZ

“Mesleğin kadını erkeği olmaz” demeye ve kadınlara istihdam yaratmaya devam edeceklerini belirten iş insanı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kapıdan mutfağa, salon ve bar ekibinden kasaya kadar işletmelerimizin her kademesinde sözü kadınlara bıraktık. Biz bu yolu kadınlarla birlikte yürüyoruz ve onların varlığından güç alıyoruz.” 

GÜÇLÜ KADINLAR DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR

Kadınların toplum için önemine de değinen Cemil Kumaşçıoğlu, “Kadın istihdamında bir başka motivasyonumuz da eşitsizliklerin ve yoksulluğun olmadığı bir toplum hayali. Bunu gerçekleştirmek için kadınların güçlenerek yaşamlarını, toplumlarını ve dünyayı dönüştürebilmelerine katkı sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
 

İlgili Sayfalar: Kadın