Gardırobunuzu kışa hazırladınız mı?

Gardırobunuzu kışa hazırladınız mı?
Yayınlanma Tarihi: 06.10.2016 15:04 | Değiştirme Tarihi: 06.10.2016 15:43

Düzenli bir gardırop hem kolaylık hemde zaman tasarrufu sağlar.

Gardırobunuzu kışa hazırladınız mı?

Mevsim değişikliğiyle beraber gardrobumuzda kıyafet değişikliliği başlar.Düzenli bir gardrop hem kolaylık hemde zaman tasarrufu sağlar.Gelin hep beraber gardırobunuzu kışa hazırlayalım.

Yazlıkları kaldırın

Evet kışa adım attığımız bu günlerde ilk yapmanız gereken yazlık kıyafetleri yıkayıp,ütüleyip kaldırmak.Yaz mevsiminin tamamen bittiğini kabul edin ve kışlık kıyafeteri,mont ve kazakları çıkarın.Eğer çıkardığınız kışlıklar kirli veya rutubet kokuyorsa güzel kokan deterjanlarla yıkayın veya kuru temizlemeye verin.

Sevdiğiniz parçaları ayırın

Dolabınızda sevmediğiniz,içinde rahat hissetmediğiniz veya modası geçmiş kıyafetleri bulundurmayın.Eğer atmaya kıyamıyorsanız çevrenizde sevdiğiniz insanlara verebilir veya bağışlaya bilirsiniz.İçinde harika hissettiğiniz kıyafetlere yer verin.Her zaman acil durumlar için,kurtarıcı kıyafetler bulundurun.Örneğin,böyle bir konbin sabah uyuya kalıp işe geç kaldığınız bir günde kıyafet şeçimiyle size zaman kaybettirmeyi önler.

Gardırop düzeni

Gardrop düzenlemek çok yorucu olsa ve zaman alsada düzenledikten sonra buna değdiğini düşünüyor insan.Öncelikle gardırobunuz da neyi nereye koyacağınıza karar verin.Her kıyafetin belli bir bölümü olmalı.

Gardırop düzeniniz için giymediğiniz ve eski olan kıyafetlerinizden kurtulun.Eğer yeriniz varsa mümkün olduğunca üstlerinizi asın.Kıyafetlerinizi asmak onları kolayca görmenizi ve daha çok kullanmanızı sağlar.

Jeanlarınızı renklerine göre ayırıp asmak veya katlamak size kolaylık sağlar.Elbiselerinizi de aynı şekilde uzunluk veya kısalığına göre değil rengine göre asmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Mevsim geçişleri için öneri

Mevsim geçişlerinde güneşli görünen havalar sizi aldatmasın yanınızda mutlaka ceket tarzı kıyafetler bulundurun.Bu dönemde tshirt,bluz veya hafif kazaklar tercih edebilirsiniz.