Filmlerden Sonra Diziler de İstanbul'da

Filmlerden Sonra Diziler de İstanbul'da
Yayınlanma Tarihi: 24.06.2012 14:01 | Değiştirme Tarihi: 24.06.2012 14:04

Hollywood'dan sonra Amerikan dizi sektörü de Türkiye'yi keşfetti. Ashley Judd'ın rol aldığı 'Missing' dizisi de İstanbul'da çekildi.

Hollywood'dan sonra Amerikan dizi sektörü de Türkiye'yi keşfetti. Ashley Judd'ın rol aldığı 'Missing' dizisi de İstanbul'da çekildi.Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra maliyetlerin az olması nedeniyle Hollywood filmlerinin tercihi haline gelen İstanbul; en son Daniel Craig'in başrolünü oynadığı 'James Bond-Skyfall' filmine ev sahipliği yapmıştı. Hollywood yapımlarının gözbebeği haline gelen İstanbul'u Amerikan dizi sektörünün keşfetmesi de uzun sürmedi.20 GÜN SÜRDÜSean Bean ve Ashley Judd'un başrolünü oynadığı, ABC kanalında yayınlanan 'Missing' adlı dizinin birçok bölümünün İstanbul'da çekildiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay İstanbul'a gelen Sean Bean ve Ashley Judd, 20 gün boyunca İstanbul'da kalarak dizinin çekimlerini gerçekleştirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.Sultanahmet, Balat ve Eminönü gibi semtlerde yapılan çekimlerde Kapalıçarşı, Ayasofya Camii ve Sait Halim Paşa Yalısı da set olarak kullanıldı. Özellikle kalabalık semtlerde yapılan çekimlerde Türk polislerine de yer veriliyor. Polisler; Türkçe konuşurken Ayasofya Camii'nin içinde pazarlık yapan kötü adamları yakalayıp, çatılarda suçlu kovalıyor.ÜÇ BÖLÜM ÇEKİLDİDizide İstanbul'un göründüğü 8, 9 ve 10'uncu bölümler önümüzdeki günlerde ekrana gelecek. Sean Bean ve Ashley Judd'ın yanı sıra Cliff Curtis, Keith Carradine ve Nick Eversman'ın de rol aldığı dizinin kahramanları İstanbul'u "İstanbul güzel ama çok tehlikeli bir şehir" diye tanımlıyor.SAİT HALİM PAŞA'DA AŞK...Dizide kaçırılan 'Micheal Winstone' ve kız arkadaşı, kapalı tutuldukları Sait Halim Paşa Yalısı'nda ateşli aşk sahnelerine hayat veriyor. Ayrıca dizinin başrol oyuncusu Ashley Judd'ın canlandırdığı 'Becca Winstone'; oğlu 'Michael'a Sait Halim Paşa Yalısı'nda kavuşuyor.Kaynak: Sabah / Öner Öngün