Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Eyeliner ile harikalar yaratın!

Eyeliner ile harikalar yaratın!

Ünlülerin muhteşem göz makyajının arkasındaki gizli isim, Nick Barose eyeliner ile harikalar yaratmanın sırrını paylaşıyor…

23.12.2015 12:33

Ünlü makyaj artisti Nick Barose, farklı eyeliner uygulamalarıyla yaptığı renkli, parıltılı ama abartıdan uzak modern görünümlü makyajının sırlarını paylaşıyor. Eğer siz de siyah eyelinerınızın kuyruğunu uzatmaya çalışmaktan ya da ince bir çizgi halinde eyeliner çekmeye çalışmaktan sıkıldıysanız, Nick Barose’un önerilerine bir göz atın! İşte yeni ve muhteşem eyeliner uygulamaları….

Rock star!

Göz kapağınızın iç kısımlarına hem üst hem de alt tarafına siyah sürme kalemi uygulayın. Gözlerinizi kapatıp açın ve siyah kalemin dağılmasına izin verin. Pamuklu çubuklarla göz çevrenizi temizleyin ve siyah kalemi tekrar üst ve alt kirpik çizginize uygulayın. Kirpik çizginizin dışına doğru hafif bir kuyruk oluşturun  ve bol miktarda maskara uygulayın. 

Gri

Göz kapağınızın üst kısmına gri jel eyeliner uygulayın. Bir çizgi halinde uyguladığınız eyelinerın çok koyu renkli ve grafik gibi durmasından kaçının. Kesik uçlu bir eyeliner fırçasıyla kirpik dibine ince bir çizgi siyah eyeliner uygulayın. 

Pastel mavi

Simli ve parıltılı pastel mavi tonlarında bir göz kalemini gözünüzün alt ve üst çizgisine uygulayın ve daha sonra nazikçe kalın bir far fırçası yardımıyla dağıtın. Yumuşak ve parıltılı görünmesi için gözünüzün iç ve dış köşelerine iyice dağıldığından emin olun.

Mürdüm

Gündüz dramatik bir göz makyajı uygulamak istiyorsanız mürdüm tonlarını tercih edebilirsiniz. Üst kirpik çizginiz boyunca göz kalemi uygulayın ve gözünüzün dış köşelerine geldiğinizde bu çizgiyi kalınlaştırın. Daha sonra alt kirpik çizginize de kalem uygulayın be pamuklu çubuklarla göz kalemini dağıtın. Buğulu ve dramatik bakışlara sahip olacaksınız.

Kedi Gözü

Bakışlarınıza bir tutam seksapel eklemek için göz şeklinizle oynamaya ne dersiniz?Bunun için hem ıslak hem de kuru uygulanan parıltılı mavi bir fara ihtiyacınız var. Islak far fırçanızı kullanarak göz kapağınızın üzerine keskin hatlı ve uzun bir kedi gözü makyajı uygulayın. Alt kirpikleri ise sade bırakın.

Kahverengi

Üst kirpik çizginizi kahverengi likit bir eyelinerla belirginleştirin. Daha sonra alt kirpik çizginiz boyunca kahverengi kalem uygulayın ve dağıtarak silikleştirin. Likit eyeliner ile gözleriniz belirginleşecek fakat alt kirpiklerin yumuşak görünümü iki kısmı dengelerken bakışlarınız keskinleşecek.

Yeşil

İki farklı ton yeşil eyelinerı kombinleyin! Daha açık yeşil eyelinerı gözünüzün iç köşesinden ortaya kadar uygulayın.

Sonra koyu yeşil eyelinerınızı gözün ortasından dış köşeye doğru uygulayın. Tek bir açık renk eyeliner uygulamaktan daha hoş ve güzel görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Yorumlar | 0
üye profil