Evliliği Güzelleştirmenin 10 Yolu

Evliliği Güzelleştirmenin 10 Yolu
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 09:43 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 09:43

Mutlu bir evliliğin sırrı detaylardadır. Evliliğinize küçük dokunuşlar yaparak evliliğinizi daha mutlu hale getirebilirsiniz.

1.DAHA FAZLA GÜLÜN
Mutlu bir evliliğin en büyük sırlarından biri gülümsemektir. Çiftlerin birbirinin varlığından keyif aldığının en büyük göstergesi olan gülümsemek, birçok sorunu kolayca aşmayı sağlayacak.

2.ÖZÜR DİLEYİN
Hatalı olduğunuz konularda özür dileyin. Tartışmada haksız olduğunuzu fark ettiğinizde gururu bir kenara bırakarak özür dilemeniz ilişkiyi çok farklı bir noktaya taşıyacaktır.

3.DAHA KÖTÜSÜNÜ DÜŞÜNÜN
Kavga ettiğiniz zaman eşinizi kaybettiğinizi ve onun olmadığını düşünün. Kavga ettiğiniz durumdan daha kötü bir durumu varsayarak içinde bulunduğunuz durumun ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksınız.

4.İLİŞKİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN
Çiftlerin cinsel hayatlarını gözden geçirerek ilişkilerini düzenlemeleri gereklidir. Sağlık bir evliliğin temellerini oluşturan cinsellik, çiftlere mutluluğun kapısını açan anahtarlarından biridir.

5.AYRINTILARDAKİ KÜÇÜK DETAYLAR
Bazen büyük konuları bir kenara bırakıp küçük detayları gündeme almak gerekir. Küçük sorunları çözmenin sizi rahatlatacağını ve büyük sorunların çözümünü kolaylaştıracağını göreceksiniz.

6.TEŞEKKÜR ETMEYİ İHMAL ETMEYİN
Ne kadar gereksiz olduğunu düşünseniz de teşekkür edin. Akşam yemeği hazıdığı için, gömleği ütülediği için, kavanozun kapağını açtığı için eşler birbirlerine teşekkür etmelidir. Bu ilişkiyi daha mutlu hale getirecektir.

7.HER HAFTA TOPLANTI YAPIN
Eğer çocuklu bir çiftseniz her hafta toplantı yapmak ideal bir yol olacaktır. Toplantınız romantik bir yemek olmasa da evliliğiniz ve aile hayatınız hakkında sorunları masaya yatıracağız işlevsel bir yol olacaktır.

8.ÖZEL HAYATI KORUYUN
Özel hayatınızda belirli alışkanlıkları koruyun. Hobiler, arkadaş grupları ve küçük hedefler. Çiftlerin kendi özel hayatlarının olması hayatı daha akıcı yapacaktır.

9.BAĞIRMAYIN
Kavga etmekle bağırmak ayrı şeyler. Kavga bazen belirli dozda yapılabilir. Ama bağırma, hakaret ve seviye düşüklüğü olmaması gerekir.

10.EL ELE TUTUŞUN
Evde ya da dışarıda fark etmez. Çiftler birbirlerinin elini tuttuklarında, öfkenin azaldığını sevginin arttığını görecekler.