Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Evlenmek için en ideal yaş!

Evlenmek için en ideal yaş!

Yapılan araştırmalar evlilik için en uygun yaşı açıklıyor...

15.01.2016 11:26

“Aile Çalışmaları Enstitüsü”nün yürüttüğü çalışmaya gören boşanmaya en yatkın çiftler 18-20 yaş aralığında evlenenler. Çünkü bu yaşta evlenenler duygusal olgunluğa ulaşmamış oluyorlar.

Bir ilişkinin dinamiklerini kavrayamamaları, karmaşık sorunların altından kalkamamaları da boşanmalarında etken. 20’li yaşların sonlarına doğru evlenenlerde boşanma oranı, 30’larının başında evlenenlere nazaran çok daha düşük. 

Araştırmaya göre 25 yaşında evlenen birinin boşanma ihtimali 20 yaşında evlenen birinden %50 daha az.Duygusal olgunluğa erişemenin yanında, eğitimsizlik de boşanmaların ana faktörlerinden biri.

30’lu yaşlarınıza yaklaştıkça sorunlarla baş etme kapasiteniz artıyor, olgunlaşıyorsunuz ve ekonomik durumunuz istikrar kazanıyor. Bütün bunlar mutlu bir evliliği sürdürebilmeniz için gerekli şeyleri size sağlıyor.

Araştırmadan çıkan ilginç bir sonuç ise; 32 yaşına kadar evliliğinizi her bir yıl geciktirmenizin boşanma ihtimalinizi %11 azaltıyor olması. Otuz iki yaşına kadar ilave her yıl boşanma ihtimalini azaltırken, bu yaşın ardından geçen her yıl bu ihtimali %5 arttırıyor.

Yorumlar | 0
üye profil