Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 12:13 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 12:13

Çiftler evlenmeden önce birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunarak evliliklerini sağlam temeller üzerine kurabilirler.

YAŞAMAK İSTEDİĞİNİZ YERİ KARARLAŞTIRIN
Siz sakin bir ortamda yaşamak istiyorken, eşiniz şehir merkezinde yaşamak istiyor olabilir. Çiftlerin yaşam tarzları ve beğenileri birbirinden farklı olabileceği için nerede yaşayacakları konusunu evlenmeden önce karara bağlamalıdırlar.

BİRBİRİNİZİN SOSYAL ÇEVRESİNİ TANIYIN
Evlenmeden önce çiftler birbirlerinin aile ve arkadaş çevresini tanımalıdır. Bu ilişkinin yönünü belirleyeceği gibi, çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımalarını da sağlayacaktır.

MADDİ KONULARI MASAYA YATIRIN
İleriye dönük planlar yapabilmek için çiftler maddi konuları tüm açıklığıyla masaya yatırmalıdır. Evlenmeden önce maddi konuların konuşulması evlilik sürecinin sağlıklı şekilde yürümesi ve birçok sorun için önleyici tedbir olmaktadır.

SORUNLARI BERABER ÇÖZMEYE ÇALIŞIN
Sorunlardan kaçmak yerine sorunları çözmeye odaklanın. Beraber çözüm arayarak sorunların üstesinden gelmeye çalışmak, problemin çözümünü kolaylaştıracaktır.

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK
Çocuk sahibi olmak isteyip istemediğiniz, kaç çocuk istediğiniz ve zamanlamasını konuşarak bu konuda fikir birliği yapılması gerekmektedir. Çiftlerin evlilik öncesi çocuk planlaması konusunda hemfikir olmaları evlilik gerçekleştikten sonra oluşabilecek ciddi sorunları engelleyecektir.

FARKLILIKLARINIZI BİLİN VE KABUL EDİN
Herkesin mükemmel olmadığı bir gerçektir. Çiftler birbirlerinin farklı yönlerini tanımaya çalışmalı ve bu konularda hoşgörülü olmalıdır. Çiftler birbirlerine karşı sevdikleri davranışları yapması gerektiği gibi birbirlerinin sevmediği davranışları da yapmamaya özen göstermelidir. Yemek zevkleri, müzik tarzları ve giyim tarzları gibi birçok konuda farklılıklar ortaya çıkabilir. Hoşgörü ve anlayışla bu sorunlar aşılacaktır.

KARİYER PLANLAMANIZI YAPIN
Çiftler evlenmeden önce kariyer planlamalarını yapmalıdır. Kariyer planlaması hakkında görüş alışverişi yapan çiftler, hem evlilik sonrası oluşabilecek sorunlara tedbir alacaklar hem de hedef belirlemiş olacaklar.