Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 12:13 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 12:13

Çiftler evlenmeden önce birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunarak evliliklerini sağlam temeller üzerine kurabilirler.

YAŞAMAK İSTEDİĞİNİZ YERİ KARARLAŞTIRIN

Siz sakin bir ortamda yaşamak istiyorken, eşiniz şehir merkezinde yaşamak istiyor olabilir. Çiftlerin yaşam tarzları ve beğenileri birbirinden farklı olabileceği için nerede yaşayacakları konusunu evlenmeden önce karara bağlamalıdırlar.

BİRBİRİNİZİN SOSYAL ÇEVRESİNİ TANIYIN

Evlenmeden önce çiftler birbirlerinin aile ve arkadaş çevresini tanımalıdır. Bu ilişkinin yönünü belirleyeceği gibi, çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımalarını da sağlayacaktır.

MADDİ KONULARI MASAYA YATIRIN

İleriye dönük planlar yapabilmek için çiftler maddi konuları tüm açıklığıyla masaya yatırmalıdır. Evlenmeden önce maddi konuların konuşulması evlilik sürecinin sağlıklı şekilde yürümesi ve birçok sorun için önleyici tedbir olmaktadır.

SORUNLARI BERABER ÇÖZMEYE ÇALIŞIN

Sorunlardan kaçmak yerine sorunları çözmeye odaklanın. Beraber çözüm arayarak sorunların üstesinden gelmeye çalışmak, problemin çözümünü kolaylaştıracaktır.

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK

Çocuk sahibi olmak isteyip istemediğiniz, kaç çocuk istediğiniz ve zamanlamasını konuşarak bu konuda fikir birliği yapılması gerekmektedir. Çiftlerin evlilik öncesi çocuk planlaması konusunda hemfikir olmaları evlilik gerçekleştikten sonra oluşabilecek ciddi sorunları engelleyecektir.

FARKLILIKLARINIZI BİLİN VE KABUL EDİN

Herkesin mükemmel olmadığı bir gerçektir. Çiftler birbirlerinin farklı yönlerini tanımaya çalışmalı ve bu konularda hoşgörülü olmalıdır. Çiftler birbirlerine karşı sevdikleri davranışları yapması gerektiği gibi birbirlerinin sevmediği davranışları da yapmamaya özen göstermelidir. Yemek zevkleri, müzik tarzları ve giyim tarzları gibi birçok konuda farklılıklar ortaya çıkabilir. Hoşgörü ve anlayışla bu sorunlar aşılacaktır.

KARİYER PLANLAMANIZI YAPIN

Çiftler evlenmeden önce kariyer planlamalarını yapmalıdır. Kariyer planlaması hakkında görüş alışverişi yapan çiftler, hem evlilik sonrası oluşabilecek sorunlara tedbir alacaklar hem de hedef belirlemiş olacaklar.

Uzmanlar: "Sağlık için hobi edinin"

Beyin sağlığını korumak için genel sağlığa dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, düzenli egzersiz yapmayı, yoğun gerilimden uzak durmayı, hobiler edinmeyi, okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi tavsiye ediyor.

Anne babalar dikkat! Çocuğunuz böyle uyuyorsa...

Çocukların yaşantısının en önemli kısmı uykuda geçiyor. Yeni doğan döneminde 24 saatlik günün neredeyse 18 saati uykuda geçiyor. Bu edenle ebeveynlerin bu dönemi uyku bozuklukları ve özellikle uyku apnesi bakımından yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bugün farklı bir yol seçin... bakın ne olacak!

Her gün yaptığınız rutin işlerde değişiklik yapın. Markete giderken kullandığınız yolu zaman zaman değiştirin farklı yollardan gidin. Beyninizi şaşırtın, böylece beyin hücrelerinizi aktive edin. İşte beyin sağlığınızı koruyacak diğer pratik öneriler...

Dikkat! Bu yiyecekler erken yaşlanmayı hızlandırıyor...

Cildimiz, vücudumuzdaki işleyişten haber veren bir ayna görevi görüyor. Stres, hava kirliliği ve hastalıklar cildimizde erken yaşlanma belirtilerine sebep olan etkenlerden en önemlileri. Bir diğer yaşlandırıcı unsur ise yediklerimiz! İşte cildimizde yaşlanmayı hızlandıran yiyecekler...