Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Evinizi daha huzurlu hale getirecek 10 tavsiye

Evinizi daha huzurlu hale getirecek 10 tavsiye

Sorumluluklar, gelirler, giderler… Bunlar hayatın gerçeği ama ev kelimesinin asıl karşılığı ‘huzur’… Peki evimizi daha huzurlu hale getirebilmek için neler yapmalı?

30.11.2017 14:57

1. Huzurlu yaşam alanının olmazsa olmazı “sessizlik”

Bebeğiniz uyanmasın diye parmak ucunda yürüyorsunuz ama evi de süpürmeniz gerek. Ya onu uyandırmayı göze alacaksınız ya da misafirlerin bakışlarına katlanacaksınız. Gelişen teknoloji sizi bu stresten kurtarıyor, sessiz çalışan ev aletleri imdadınıza yetişiyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

2. Parayla saadet olmaz ama tasarruf şart!

Sevgi, saygı, anlayış… Evdeki huzurun temelinin bunlar olduğunu biliyoruz ama ay sonunu görebilmenin ne kadar önemli olduğunu da unutmuyoruz. Elektrik faturasını gördüğümüzde şok yaşamamak için A sınıfı ürünleri tercih ediyoruz.

Haber ile ilgili metin girin!.

3. Her şeyin başı sağlık!

Dip-köşe kusursuz bir temizlik yaptınız, tam her şey bitti derken sıra toplanan tozu dökmeye geliyor. İşte tam bu noktada, hem performansı yüksek hem de kullanımı kolay toz torbasız ürünler hayat kurtarıyor. Mikroplar kolayca gidiyor, artan zaman size kalıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

4. Ne kadar sade, o kadar güzel…

İster görsel ister işitsel açıdan olsun fazlalıklar insan zihnini yoruyor. Tıkış tıkış eşyalarla dolu bir evde değil huzuru, kendinizi bile kaybedebilirsiniz!

Haber ile ilgili metin girin!.

5. Lavanta = Huzur

Uzmanlar lavantanın rahatlatıcı etkisine sık sık dikkat çekiyor. Yöntem basit; lavanta keselerini dolaplarımıza, yastıklarımızın içine, evin istediğimiz her köşesine yerleştiriyoruz ve huzurun kollarına kendimizi bırakıyoruz.

Haber ile ilgili metin girin!.

6. Misafir odası diye bir şey yok!

Yastıkların sırasının asla bozulmadığı, kapısına kilit vurulmuş o odalar artık yok! Neredeyse 2018’e giriyoruz, artık diretmiyoruz, evimizin her odasının keyfini çıkarıyoruz!

Haber ile ilgili metin girin!.

7. Mutfağınızı sevin!

Kahvaltının mutlulukla olan bağlantısını biliyoruz ama yemek yapmanın da terapi etkisi yarattığını unutmayalım.

Haber ile ilgili metin girin!.

8. Yuvamız da nefes almak istiyor

Hayatta sadece canlıların nefes almaya ihtiyacı olduğunu düşünmeyin. Her şey nefes almak istiyor, evimiz dahil! Temiz havayı içeri almadan perdeleri çekmeyin!

Haber ile ilgili metin girin!.

9. Banyo değil, size özel spa merkezi…

Bedeni rahatlatacak en kolay yöntemdir sıcacık bir duş almak. Mumlarla, kokularla bunu daha da keyifli bir hale getirin.

Haber ile ilgili metin girin!.

10. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır!

“Kapıyla, camla mı konuşalım” demeyin, bir kez deneyin. Sevgi sözcükleri her daim karşılık bulur, eviniz belki de onu sevdiğinizi söylemenizi bekliyordur…

Yeni Rowenta Silence Force Cyclonic'i keşfedin!

Üstün dayanıklılığı, verimli enerji tüketimi ve her zeminde sunduğu yüksek performansıyla bir süpürgeden çok fazlası...

Yorumlar | 0
üye profil