Evdeki Malzemelerle Hazırlayabileceğiniz Pratik Saç Maskeleri

Evdeki Malzemelerle Hazırlayabileceğiniz Pratik Saç Maskeleri
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 10:42 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 10:42

Evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz pratik saç maskeleri ile daha canlı, sağlıklı ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.

MUZ VE BADEM MASKESİ

Gerekli Malzemeler: 1 çay kaşığı badem yağı, 1 adet muz.

Yapılışı: Muzu iyi ezerek püre haline getirin. Püreye bir çay kaşığı badem yağı ekleyip karıştırmaya devam edin. Saçlarınıza masaj yaparak maskeyi uygulayın. 20 dakika boyunca karışımı saçınızda bekletin. Saçınızı az şampuan ve ılık suyla yıkayın. Saçlarınızın hacim kazandığını göreceksiniz.

KARBONAT VE YOĞURT MASKESİ

Malzemeler: 1 yemek kaşığı karbonat, 1 çorba kasesi yoğurt.

Hazırlanışı: Karbonat ve yoğurt birbirine karıştırın. Saçınıza sürdüğünüz karışımı 10 dakika bekledikten sonra az şampuanla yıkayın. Bu maske yağlı saçlar için idealdir.

ELMA SİRKESİ MASKESİ

Malzemeler: 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 su bardağı su

Hazırlanışı: Su ve sirke karıştırılır. Saçları elde edilen karışım ile ovalayın. 5 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Kepek ve kırık saç sorunu için bu maske idealdir.

SÜT, AVOKADO VE ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Malzemeler: 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 adet olgunlaşmış avokado, 100 ml. Süt

Hazırlanışı: Önce avokadoyu blenderda krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımın üzerine süt ve zeytin yağını ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza sürün. 15 dakika bekledikten sonra saçınızı hafif şekilde şampuanla yıkayın. Kırılan saçlarınız artık daha güçlü olacak.

ÇİLEK, ZEYTİNYAĞI VE YUMURTA MASKESİ

Malzemeler: 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 10 adet çilek, 1 yumurta sarısı

Hazırlanışı:Bütün malzemeler pürüzsüz kremsi kıvama gelene kadar bir kabın içinde karıştırılır.Saçınıza masaj yaparak karışımı yedirin. Saçınızı ılık suyla yıkayıp durulayın. Bu maske yıpranmış saçlar için besleyici etki yapacaktır.

BAL, SİRKE YOĞURT MASKESİ

Malzemeler: Yarım çorba kasesi yoğurt, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı elma sirkesi.

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırarak krema haline getirin. Maskeyi saça uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla saçınızı durulayın. Yıkama esnasında çok az şampuan kullanın. Saçlarınız artık daha canlı ve daha nemli.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.