Evde kolay pedikür: Ayaklarınız yaza hazır mı?

Evde kolay pedikür: Ayaklarınız yaza hazır mı?
Yayınlanma Tarihi: 21.04.2016 16:32 | Değiştirme Tarihi: 21.04.2016 16:32

Evde kolayca uygulayabileceğiniz pedikür rehberi sayesinde ayaklarınız mükemmel gözüksün...

Havalar ısındıkça cildimize daha hafif makyajlar yapıyoruz, ellerimize renkli ojeler sürmeye başladık bile... Peki, ya ayaklarınız?  Yaza daha vakt var ama şimdiden hazırlanmaya başlamanız süper olacaktır...

1.Pedikürünüze başlamadan önce geniş bir kabı sıcak su ile doldurun. Suyun içine rahatlatıcı yağlar veya limon damlatabilirsiniz. Böylece ufak pedikür işlemini keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde 10 dakika bekleyin.

2.Ayaklarınızı suda beklettikten sonra yumuşayan topuklarınızı  topuk taşı ile törpülemelisiniz. Ölü derilerden arınan topuklarınız yumuşacık ve sağlıklı görünecektir.

3.Ayak tırnaklarınızı sıcak suda beklettikten sonra, tırnak kenarındaki etlerinizi geriye doğru itmelisiniz. Törpünün ucu ile yavaşça geriye ittiğiniz etlerinizi kesmeni tavsiye etmiyoruz.

4.Ayak tırnaklarınızı küt bir şekilde törpülemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece daha modern görüneceksiniz ve oje sürdüğünüzde daha şık duracaktır.

5.Artık ojenizi sürebilirsiniz. Ojenizi sürmeden önce baz ojenizi uygulayarak tırnaklarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.