Eşinizden fazla mı kazanıyorsunuz?

Eşinizden fazla mı kazanıyorsunuz?
Yayınlanma Tarihi: 26.10.2016 12:23 | Değiştirme Tarihi: 26.10.2016 12:28

Bayanların eşlerinden fazla kazanması aile içerisinde bazı sorunlara neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda kadınlara bazı sorumluluklar düşüyor.

Eşinizden fazla mı kazanıyorsunuz?

  Yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde otuzu eşlerine göre daha fazla kazanıyor. Peki bayanların eşlerinden fazla kazanması iyi birşey mi yoksa ilişkileri olumsuz mu etkiliyor?

  Bayanların eşlerinden fazla kazanmasının tabiki hem olumlu hemde olumsuz birçok etkisi var. Bugün sizler için bu konunun faydalarını ve zararlarını derledik.

Bayanların eşlerinden fazla kazanmasının olumlu yönleri;

  Modern hayatta artık kadınlar sadece ev işleriyle kendilerini sınırlı tutmuyor. Kadınların iş hayatlarında erkeklere göre daha başarılı olmaları ve daha kolay iş bulmaları uzmanlar tarafından kanıtlanmış bir gerçek. Malum günümüz şartları zor kadınında çalışıp ev bütçesine katkıda bulunması aile yaşamında çok büyük ekonomik rahatlık sağlar. Kadınların çalışması, kendi ayaklarının üzerinde durması kendilerine olan güvenlerini yeniler. Çalışan kadınlar diğer kadınlara göre aile içerisinde daha fazla söz hakkına sahip olurlar.

Bayanların eşlerinden fazla kazanmasının olumsuz yönleri;

  Çoğu erkek için eşinden az maaş kazanmak kabul edilir bir durum değil. Kadının evin gelir giderlerini sağlamada baskınlığı erkeğin kendini kötü hissetmesine hatta depresyona girmesine neden olabiliyor. Bu durum çocukları da çok etkiliyor çocuğun babaya olan güveni azalmaya başlıyor ve tüm harçlıklarını anneden istemeye başlıyor. Bu durum erkeğin daha huzursuz, alıngan ve saldırgan hale gelmesine yol açabiliyor.

Eşlerinden fazla kazanan kadınlar nasıl davranmalı;

  Benim düşüncem, iki kişi arasında ki sevgi ve saygı eş değer olduğu sürece diğerinin maaşının alçak ya da yüksek olması önemli değil. Evlilik eşlerin hayatlarını artı ve eksileriyle bütün olarak paylaşmasıdır. Eşler arasında böyle bir ayrım olmamalı, erkeğin kazancı her ner kadar ailenin parası ise kadınların da aynı şekilde.

  Böyle bir durumda aile içi huzursuzluğun önlenmesi için kadına bazı sorumluluklar düşüyor. Tabiki çalışın, kazanın, başarılı olun ama bunları yaparken eşinizi asla ihmal etmeyin. Önemli olan kimin çok kazandığı değil. Kazanılan parayı değil,başarıyı beraber paylaşın. Eşinizle fazla kazancınızla alakalı konuşmayın. Bunu sinir anında bile yüzüne vurmayın. Onu yüceltin ve onun kanatları altında ne kadar güvende hissettiğinizi bilmesini sağlayın. Erkekler yaratılışları gereği hep koruma kollama çabası içerisindedir ve bunu başardıklarını hissettiklerinde mutlu olurlar. Eşlerinizin bu durumu problem haline getirmesini önlemek tamamiyle sizin elinizde. Yapmanız gereken tek şey biraz daha anlayışlı davranmak.