Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
En mükemmelliyetçi burç!

En mükemmelliyetçi burç!

Satürn’ün etkisinde olan bu burç insanları gezegenin sert tabiatından aldıkları etkiyle soğuk, disiplinli, kararlı, baskıcı olurlar.

06.01.2016 15:56

Genel durum ve aşk hayatı

Oğlak burcu kadını toplumda çok beğenilen bir tiptir. Zarif, hoş, konuşmasıyla duruşuyla dikkat çeken, zeki kadınlardır. Nerde ne söyleyeceklerini bilirler ve esprililerdir. Her zaman temkinli olmak gibi bir özellikleri vardır ve spontane davranmazlar. En acil durumda bile bir kez durup bir düşünüp sonra hareket etmeye çalışırlar ve bu anlamda burcun erkeğinden ayrılırlar.

Bu kadın saygısızlıktan, akla gelenin söylenmesinden, densizlikten kesinlikle hoşlanmaz. Etrafında erkek arkadaşları olsa da kolay kolay içlerinden birini seçmez ve seçtiği kişinin bu karara değmesini ister. Hesabını bilir ve kesesine göre harcamalar yapar. Oğlak kadınının önemli bir özelliği hep bir şeyler söyleyecekmiş gibi durması ama hiçbir şey söylemiyor olmasıdır ve bu durum insanlarda onun hakkında hep bir merak uyandırır. Her zaman içinde çekingen bir taraf vardır, hayata karşı şüpheli bir bakış sahibidir. Ancak bu şüphe, mevzu iş olduğu zaman kalkar ve atak, heyecanlı, cesaretli bir tip haline gelir. Bunun dışındaki zamanlarda çekingenliği soğukluk olarak yansır. Aşkın saçma bir şey olduğunu düşünür çünkü mantığı her zaman öyle der ancak kalbi de her zaman aşkı arar. Aradığı tarzdaki erkeği bulursa çözülür ve mükemmel bir eş olur.

Bu kadın için takdir edilmek ve faydalı işler yapabiliyor olmak önemlidir. Onun soğuk, mesafeli, şüpheli duruşunun arkasındaki perde açılırsa bambaşka -mücadeleci, hırslı ve her zaman doğruyu bulmaya odaklı- biri olduğu görülür. Aşık olursa burcun erkeği gibi o da bunu bir iş gibi, belli kuralları, çözülmeleri olan bir yapı olarak düşünecek ve bu kuralların dışına çıkmayı pek istemeyecektir ancak her işin kurtarılacak bir yanı olmasına benzer şekilde, durumunu korumak için de oldukça güçlü bir biçimde mücadele edecektir; bu kadın kurduğu bağları kolay kesmez ama keserse de bir daha birleştirmez. Ancak birini sevmesi ve bağlanması için öncelikle aklına ve kalbine uyması gerekir. Burcun erkeği gibi maddiyat onun için de çok önemlidir bu sebeple ya çok çalışması ya da evlenmesi gerekir. Eğer bu yolu seçerse zengin biriyle aşık olmasa da evlenebilir.

Burcun kadını çok süslü, abartılı giyinmeye meraklı, kabarık saçlar yapacak ve seksapeliyle ortalığı birbirine katacak bir kadın değil; mütevazı, zarif bir tiptir ancak gideceği yere göre giyinmeyi de çok iyi bildiğinden hafife almamak gereklidir. Karşısındaki erkekte şık ve kaliteli görünme, iyi konuşma, bakımlı olma gibi özellikler arayacaktır. Kötü giyinen, kötü konuşan, cahil, ukala bir tip onun sivri diline kurban olmaya ya da ilgisizce arkasını dönüp giderken izlemeye mahkûmdur. Rahat hissetmek bu kadın için önemlidir, rahat hissettiği bir insanın yanında kendini açar. Yalnız oğlak burcu kadını eleştiri ve hakkında yapılan şakaya pek gelemez ve öfkelenir. Öfkelenirse çok sert ve kırıcı olacaktır ve karşısındaki kişinin bu hak ettiğini düşünecektir. Bu nedenle onunla kurulan iletişime dikkat etmek gerekir.

Bu kadın mükemmeliyetçidir, etrafındaki insanlar da onun için adeta seçmecedir ve hepsi kıymetlidir. Onu arkadaşlarından vazgeçirmeye çalışmak büyük hatadır. Çünkü bunu yapmaz. Ayrıca o da burcun erkeği gibi kıskançtır. O da güvene oldukça önem verir ve güvenmediği bir işe girişmez. Aynı zamanda şüphecidir ve gözlem yeteneği gelişkin olduğundan hiçbir açığı kaçırmaz. Küçük hataları sevgi derecesine göre affedecek olsa da büyük gördüğü bir hatayı affetmez. Kin tutar ve uzun süre de geçse olanları unutmaz.

İş hayatı

Burcun erkeği gibi oğlak burcu kadını da oldukça iyi bir çalışandır ve ideal bir iş kadınıdır. Hızlı ve işlek zekasını iş hayatına kolaylıkla uydurur. Yükselme arzusu yoğun olduğundan bulunduğu noktadan sıçramak için çok çabalayacaktır. Entelektüel ve kendini yetiştirmeyi hedeflemiş bu kadın için de maddiyat, birikim yapmak, mülk edinmek oldukça önemlidir. Dolayısıyla mesleğini buna göre seçecek, eğer mesleği ona istediğini vermiyorsa daha yüksek bir pozisyon için ek eğitimleri alacak, kendini geliştirecektir ve eninde sonunda istediği noktaya ulaşmak için çırpınacaktır. Analitik zekası gelişkin ve çözümseldir. Ayrıca insanları organize edebiliyor oluşu iş hayatında kolaylıklar sağlayacaktır. Yalnız zaman zaman beraber çalıştığı kişilerle çatışmaya düşebilir çünkü tutumu sert ve buyurgandır ancak iş hayatındaki bu tür problemleri de hızlıca aşabilir.

Sosyal hayat

Oğlak burcu kadınının eğlence anlayışı biraz farklı ve değişkendir. O sessiz sakin yerlerden, kaliteli yemek davetlerinden, güzel eğlence kulüplerinden hoşlanacaktır. İletişim yanı kuvvetli olduğundan rahat konuşabileceği, rahat hareket edebileceği ortamlarda kendini ifade edebilir. Bir oğlak kadınının kendini kaybedecek miktarlarda içmesi ve boş konuşması pek mümkün değildir. Çevresinde çok tanıdığı ve az arkadaşı vardır kimseyi kolay kolay beğenmez ancak onunla konuşan çoğu kişiye karşı tepkisiz kalmaz, anlatırlarsa dinler, canını sıkanı hızlıca kendinden uzaklaştırır. İyi bir sırdaş ve akıl hocası olduğundan arkadaşlarıyla iletişimi genellikle dinleyici-çözümsel bir şekilde gelişir. O yalnız kalmayı da sevdiğinden, yalnızlığından dolayı çok hayıflanmayacak, bu vakti farklı şekillerde değerlendirecektir. (ksham astroloji bloğu)

Yorumlar | 0
üye profil