Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
En melankolik burç!

En melankolik burç!

Zodyak’ın çift karakterli burçlarından olan balık burcunun insanları hassas, neşeli, sevimli ama bir yandan da melankolik olur, hiçbir zaman anlamlandıramadıkları bir huzursuzluğu da her zaman içlerinde taşırlar.

08.01.2016 15:42

Genel durum ve aşk hayatı

Balık burcu kadını sadık, merhametli, uysal, iyi niyetli, cana yakındır. Çok cazibeli, hoş sohbet ve esprilidir, çevresinde çok beğenilir, burcun erkeğinden daha çok duygularının etkisindedir. Ancak körüne bir aptal değildir, gayet akıllı ve iş bitiricidir dolayısıyla duygusal davranışlarını hedefleyip onu kontrol altına almaya çalışmak büyük bir hatadır zira balık burcu kadınları işleri fark ettirmeden tersine döndürüp karşısındakini kontrol altına almayı kolaylıkla başarabilirler. Uyumlu ve cana yakın tavırları neticesinde de bu durum fark edilmez bile. Sezgisel bir öğrenme yeteneği olan bu kadınlar insanları kolay çözer ve kime nasıl davranması gerektiğini hızlıca kestirirler. Bu kadın aşık olduğu kişi için güzel şeyler yapmak ister ve çoğu şeyi de kendisinden istenmeden fedakârca yapacaktır. Sevdiği kişiyi yüceltme huyu olduğu için bazı konularda eksik bir kişiyle de beraber olsa onu dünyanın en iyi kişisi olarak görebileceği bir noktasını mutlaka bulmuştur. Balık kadını da burcun erkeği gibi iyi niyeti suistimal edilirse çok gücenir ve bunu unutmaz ama iletişimi de kesmez. Bu kadın istediği takdirde herkesle kolayca anlaşabilir.

Burcun erkeğinden farklı olarak balık kadını paraya önem verir çünkü kaliteli şeyleri ve bakımlı olmayı sever. Güzel giyinmek, güzel konuşmak, güzel yemek, güzel mekânlarda eğlenmek ister ve markalı olan cazibesini artıracağını düşündüğü şeyleri elde etmek ister. Her zaman bakımına özen gösterir; kendini akışa bıraktığı zamanda bile vücudu ve kendi için yaptığı bir şeyler, bakım kürleri her zaman vardır. Balık kadını aynı zamanda ayakları yere sağlam basan bir yapıya sahiptir ve bunu uzun süreler fark etmemiş bile olsa gereklilik durumunda her duruma göğüs gerebilir; özellikle çocuğu ya da çok sevdiği insanlar söz konusuysa. Lüksü ve parayı sever ancak çok aşık olduysa ve hayat şartları bazı şeyleri mümkün kılmadıysa lüksü sevmeye devam etse de zor duruma katlanacaktır.

Çok iyi bir aşıktır, her zaman sevilmeye ihtiyaç duyar. Bu kadının inanmaya, güvenmeye, şefkate, anlaşılmaya ihtiyacı vardır. Bir erkeğin ilgisini ister, bundan mutlu olur ancak erkeğin niyeti konusunda kararsız kalacağı davranışlar gördüyse kaçacaktır. Kıskançtır ve şüphelendiği zaman ne yapacağı bilinmez, çok iyi iz sürecek, hiçbir şey belli etmeden araştıracak ve sonucunda düşündüğünü bulursa zaten geçen süreçte ilişkisini korumak için çok çabalamış olduğundan öfkelenip intikam alacaktır zira balık burcu kadını hayal kırıklığına tahammülü olmayan bir yapıya sahiptir. Ancak bu öfkesi ilk patlama sonrası depresyonla devam eder çünkü ruhsal yapısı da çok hassastır. Rahatsızlıkları genellikle psikolojik durumuna bağlıdır.

Çevresinde hayranları bulunmasını sever ve toplum gözüne çarpmayı ister. Bundan dolayıdır ki balık burcundan hem çok ünlü kadın çıkar hem de bu kadınların ünü orta derecede kalmaz. Rol yeteneği vardır ve duygusal durumunu çok hızlı değiştirebilir. İnsanları etrafında tutma yollarından biri de budur. Ama balık burcu kadınının en kötü özelliği kendini gizliden gizliye aşağı görme eğilimidir; zaman zaman bu eğilim kendini kötülemeye kadar varabilir.

İş hayatı

Balık burcu kadınları tembelliği severler ve oyalanacak bir şeyler mutlaka bulurlar, bu nedenle genel olarak çoğu balık burcu kadını evlenip iş yaşamını bırakmayı hayalinde yaşatır. Zaten iyi bir anne, düzgün ve eşini her yerde gururlandırabilecek kapasitede bir kadın olduğundan bu hayata da kolayca alışacaktır. Ancak bu çalışmak istememe durumu hayatın gerçeklerini gördüğü ve koruyacak bir şeyleri olduğu an değişecektir. İş hayatlarında yaptığı iş iyi olsun diye çok çabalar ve mükemmeliyetçi davranırlar. Onlar için temelde önemli olan saygı görmek ve takdir edilmektir ve bunu görmeyecekleri işlerde mutsuz olacaklarından iş yerinin göz önündeki bir biriminde olmayı isterler; gerekirse uzun mesailerle göz /beyin yorgunluklarıyla da olsa çalışır işlerini zamanında teslim ederler. Rakamlarla ve kelimelerle araları iyi olduğundan pek çok iş alanında başarılı olabilirler, ayrıca bakım ve modadan da anlarlar ve görsel olarak ilgi çekici alanlarda da kendilerini iyi ifade edeceklerdir.

Sosyal yaşam

Burcun kadını çok gürültülü yerlerden hoşlanmaz. Yüksek sesler balık kadınının başını ağrıtır ve balık burcu kadınları genelde baş ağrısından çok çektiklerinden sesli ortamlardan uzaklaşmayı seçeceklerdir. Balık kadını kalabalık ve sıkışıklıklardan ziyade akıcı iletişim sağlanabileceği ve yavaş dansların edilebileceği ortamlarda huzurludur. Eğlence anlayışı daha çok katılımcı olabileceği programlara yatkındır ve müzikle beraber hareket edebilmek ister. İyi niyeti, zekası, tavsiyeleri ve sırdaşlığı nedeniyle çok kişiyle iletişimi olduğundan onunla vakit geçirmek isteyen arkadaşları çoktur. Balık kadını da burcun erkeği gibi cömert ve eli/sofrası bol olduğundan arkadaşlarını ağırlamayı, onlarla keyifli ve güzel zaman geçirmeyi sever. Hayır derneklerine üye olabilir ve muhtaç insanlar yararına çalışabilir. (ksham astroloji bloğu)

Yorumlar | 0
üye profil