En Çok Tercih Edilen Saç Örgü Modelleri

En Çok Tercih Edilen Saç Örgü Modelleri
Yayınlanma Tarihi: 24.01.2019 16:37 | Değiştirme Tarihi: 24.01.2019 16:37

Birbirinden farklı saç örgüsü modelleri bayanlar için her ortama ve her tarza göre seçenekler sunuyor.

1.KOLAY ÖRGÜ

Fazla vaktiniz yoksa, bir yere yetişmeniz gerekiyorsa ya da biraz üşengeç bir anınıza denk geldiyse kolay örgü tam size göre. Kısa saçlar için ideal olmayan bu model uzun saçlar için özgün bir görünüm sağlamaktadır. Saçın iki yanından alınan tutamı toplayıpiçe doğru çevirerek kıvrım oluşturun. Bunu yaptıktan sonra düz örgü yapın. Örgünüzün kenarlarını birleştirerek havalı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

2.ÖRGÜLÜ TOPUZ

Uzaktan bakınca sanki alelacele yanlardan tutuşturulmuş gibi bir görüntü sunan örgülü topuz modeli, istenen görüntüyü elde etmek için biraz emek istiyor. Dağınık topuz minik bir örgü detayı ile süslenerek istenen görüntü elde edilecektir.

3.MISIR ÖRGÜ

İllüzyon etkisi oluşturan mısır örgü, balıksırtı modeli andıran ama daha ince ve daha sık bir yapımı olan modeldir. Estetik bir görünüm sunan model dikkat çekici bakışları üzerinize toplayacaktır.

4.BOHEM SAÇ ÖRGÜSÜ

Gür saçlarda ideal bir görünüm sunan bohem saç örgüsü, burgulu saç tutamları iç içe geçirilmesi ile elde edilir. Görünüm itibariyle klasik örgüyü andırsa da kendine has tarzı vardır.

5.TAÇ ÖRGÜ

Hem kısa saçlarda hem de uzun saçlarda istenen etkiyi oluşturan taç örgü modeli, kuaföre gitmeden evde yapılabilecek özel bir modeldir. Özellikle davetlerde tercih edilecek bu model özel günler için idealdir. Uzun saçlarda topuz örgü şeklinde, kısa saçlarda açık saçın üstüne taç şeklinde uygulanabilir.

6.BALIKSIRTI ÖRGÜSÜ

Kolay bir saç örgü modeli olan balıksırtı, düz örgü modelinden sonra en kolay örgü modeli olduğu söylenebilir. İşe giderken veya okula giderken kolayca yapılabilecek bir örgü olan bu model,Fransız örgüsü ya da Hollanda örgüsü olarak da bilinmektedir.

7.ÇİFT BALIKSIRTI

Çocuksu bir görünüm elde etmek isteyenler için doğru seçenek olan çift balıksırtı, balıksırtı ile benzer bir yapıdadır. Balıksırtı örgüsünden iki tarafa birer tane yapılarak oluşturulur. Saçınız çok uzunsa örgünü bir bölümünden sonra örmeyi bırakarak at kuyruğumodeli ile devam edebilirsiniz.

Uzmanlar: "Sağlık için hobi edinin"

Beyin sağlığını korumak için genel sağlığa dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, düzenli egzersiz yapmayı, yoğun gerilimden uzak durmayı, hobiler edinmeyi, okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi tavsiye ediyor.

Anne babalar dikkat! Çocuğunuz böyle uyuyorsa...

Çocukların yaşantısının en önemli kısmı uykuda geçiyor. Yeni doğan döneminde 24 saatlik günün neredeyse 18 saati uykuda geçiyor. Bu edenle ebeveynlerin bu dönemi uyku bozuklukları ve özellikle uyku apnesi bakımından yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bugün farklı bir yol seçin... bakın ne olacak!

Her gün yaptığınız rutin işlerde değişiklik yapın. Markete giderken kullandığınız yolu zaman zaman değiştirin farklı yollardan gidin. Beyninizi şaşırtın, böylece beyin hücrelerinizi aktive edin. İşte beyin sağlığınızı koruyacak diğer pratik öneriler...

Dikkat! Bu yiyecekler erken yaşlanmayı hızlandırıyor...

Cildimiz, vücudumuzdaki işleyişten haber veren bir ayna görevi görüyor. Stres, hava kirliliği ve hastalıklar cildimizde erken yaşlanma belirtilerine sebep olan etkenlerden en önemlileri. Bir diğer yaşlandırıcı unsur ise yediklerimiz! İşte cildimizde yaşlanmayı hızlandıran yiyecekler...