Elmanın cilde faydalarını biliyor muydunuz?

Elmanın cilde faydalarını biliyor muydunuz?
Yayınlanma Tarihi: 11.11.2016 13:28 | Değiştirme Tarihi: 11.11.2016 13:28

Elma içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde güzelliğinizi korumanıza yardımcı olacak.

Elmanın cilde faydaları
Özellikle kış aylarında bol bol yediğimiz elmanın hem vücut hem de cilt sağlığı için sayısız faydası vardır. Elma içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde güzelliğinizi korumanıza yardımcı olacak.

Cildi parlatır ve aydınlarır;
Elmanın cildinizi parlatma, aydınlatma ve pürüzsüzleştirme potansiyeli vardır. Bunun sebebi elmanın cildinizin pürüzsüz ve genç kalmasını sağlayacak kollajen bakımından zengin olmasıdır. Özellikle kırmızı elmayı yemek ise cildinize gül renkli bir parlaklık kazandıracaktır.

Cildi nemlendirir;
Elma cildinizi nemlendirirken bir yandan da temizler. Bunun için tek yapmanız gereken bir dilim elma kesmek ve suyu bitine kadar yüzünüze uygulamaktır. Bu işlem ile hem vücudunuzdaki yağ üretimi dengelenecek hem de yüzünüz nem kazanacaktır.

Yaşlanmayı geciktirir;
Elma maskesi donuk ve kırışık cildinizi kaldırırken, düzenli elma tüketimi de ince çizgilerden ve kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlar. Rendelenmiş bir elmayı yüzünüze sürün ve 10-20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Bu maske yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlarken, cildinizi iyileştirir ve temizler.

Güneş ışınlarına karşı koruma sağlar;
Elma ve elma suyu sirkesi cildinize gerginlik kazandırabilecek tonik özelliği görürler. Elma suyu sirkesi gözeneklerde birikmiş ve akneye yol açan yağın temizlenmesine yardımcı olur. Elma suyu ayrıca cildin PH seviyelerini dengeler ve böylece cildin kendi yağlarının aşırı üretimine de engel olur. Tek yapmanız gereken bir parça pamuğa elma suyu sirkesi dökmek ve yüzünüzü bununla silmektir. Elma suyu sirkesi tonikle aynı etkiyi yaratacak ve akneleri cildinizden uzak tutacaktır.