Dünyanın En Büyük Çiçek Bahçesi: Keukenhof

Dünyanın En Büyük Çiçek Bahçesi: Keukenhof
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 10:38 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 10:38

Dünyanın en büyük çiçek bahçesi olan Keukenhof, lale yetiştiriciliği ile dünyada üne sahip. Masalsı manzaralar sunan Keukenhof, Mart-Mayıs ayları arası kapılarını ziyaretçilere açıyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

1950'den bu yana faal olan Keukenhof, Amsterdam'ın güneybatısında yer alıyor. Dünyanın en büyük çiçek bahçesi unvanını taşıyan Keukenhof, rengarenk lalelerle masalsı bir görünüm sunuyor.

HOLLANDA'NIN SİMGESİ: LALE

İstanbul'dan Hollanda'ya giden lale, zamanla Hollanda'nın simgesi oldu. Kendine özel borsası olan lale, birçok türü Hollanda'da yetiştiriliyor ve Keukenhof'tan dünyaya açılıyor.

7 MİLYON LALE SOĞANI

Keukenhof'ta yılda yaklaşık 7 milyon lale soğanı toprağa dikilmekte ve yetiştirilmektedir. "Avrupa Bahçesi" olarak da bilinen Keukenhof, değişik bahçe stilleri barındırmaktadır.

MART-MAYIS AYLARI ARASI HALKA AÇIK

Hollanda ekonomisi için önemli bir yer tutan lale, Keukenhof'ta rüyalar alemi gibi bir ortamda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Mart-Mayıs ayları arası halka açık olan Keukenhof, Hollandalı ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

800'DEN FAZLA LALE ÇEŞİDİ

Lale üretiminin merkezi sayılan Keukenhof'ta 800'den fazla lale çeşidi var. Toplam 32 hektar alanda yapılan lale üretimi, şehri rüyalar ülkesine gibi bir görünüme sokuyor.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.