Düğünden önce bilinmesi gereken 10 güzellik sırrı!

Düğünden önce bilinmesi gereken 10 güzellik sırrı!

Düğün gününüzde en güzel halinizle herkesin (ve tabii ki damadın!) karşısına çıkmak istemez misiniz?

Bu özel günün kusursuz ve mükemmel geçmesi her şeyden önemli. Bu nedenle hazırlıklara birazcık önceden başlamak gerek. Düğün mekanı ve gelinlik seçimi dışında, o gün çarpıcı görünebilmenizi sağlayacak, unutmamanız gereken bazı detaylar da var. 

1.Kusursuz bir cilt
Bir gelinin güzelliğini vurgulayan nokta, onun doğal ışıltısıdır. Bu ışıltıyı ise birkaç ay öncesinden düzenli bakıma başlayarak elde edebilirsiniz. Cilt tipinize göre, haftada 1 veya 2 kez peeling, günlük olarak da cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturacak nemlendirici kremini uygulayıp, yumuşak bir temizleyici ile arındırmalısınız. Cildinizin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için bakım şart.

2.Sağlıklı beslen
Stres nedeniyle eliniz hep abur cubura gidebilir ama bunun bir an önce önüne geçmelisiniz! Şekerden, yağlı yiyeceklerden ve işlenmiş gıdalardan uzak kalmayı denemelisiniz. Bunların yerine, sebze, meyve tüketip, bol bol su içmelisiniz. Böylece gelinliğinizi de biraz daha genişletmenize gerek kalmaz!

3.Daha düzgün kaşlar
Düğün gününden önce, kaşlarınızın düzgün şekillendirildiğinden emin olun ve makyajınıza başlayınca da, saç renginizden bir ton daha açık renkte bir kaş kalemi kullanarak şeklini vurgulayın. Tüm ifadenizi değiştiren kaşlarınızın, makyajınızın en önemli ayrıntısı olduğunu da sakın unutmayın.

4.Fotojenik gelinler
Hayatınızın en özel gününün unutulmaz olması için bir sürü fotoğraf çektireceğini unutmadan makyajınızı oluşturmanız gerekiyor. O nedenle renk tonunu düzgünleştirecek bir primer kullanabilirsiniz. Ayrıca normal makyajınızdan birazcık daha yoğun bir makyaj uygularsanız, flaş patladığında yüzünüzün gereğinden fazla aydınlanmasını önlemiş olursunuz.

5.Muhteşem bir gülümseme
Bembeyaz bir gülüş için, düğün gününden birkaç ay önce dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken bir nokta var: doğal bir görünüm için, normal diş renginden çok fazla açık beyaz bir tonu tercih etmemelisiniz.

6.Test aşaması
Makyaj tercihinizi düğün gününden daha önce yapıp, deneme yapabilirsiniz. Hatta makyaj sonrasında fotoğrafını çekip, makyajınızı daha koyultabilir veya daha açık tonlar kullanabilirsiniz.

7.En uygun tonu yakala
Kusursuz bir fondöten için, kubbe biçiminde bir makyaj fırçasını kullanarak, yüzünüze uyguladıktan sonra çene çizginizden boynunuza doğru sürerek, cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlayın. Bu şekilde, boynunuzda ve yüzünüzde farklı renkler oluşmaz.

8.Bir tanrıça gibi bronz
Düğününüzde turuncu renginde olmak istemiyorsanız, bronzlaştırıcı spreyleri fazla abartmamaya özen göstermelisiniz. Eğer bronz görünmeyi arzu ediyorsanız, güneşsiz bronzlaştırıcıları birkaç hafta öncesinden uygulayıp, düğünden üç gün önce de işlemi durdurabilirsiniz.

9.Bakımlı tırnaklar
Eğer tırnaklarınızı yeme gibi bir probleminiz varsa, bundan hemen kurtulmanızı öneririz! Düğününüzden birkaç ay önce bu sorunu çözerseniz, ''french ojeli'' ve bakımlı tırnaklarınızla kusursuz bir gelin olabilirsiniz.

10. Gün boyu kalıcı makyaj
Sıcaktan, terden veya bazen ağlamaktan akan makyajınızı sürekli onarmak yerine, makyajınız bittikten sonra, sabitleyici sprey uygulayıp, makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Görüntülenme : 516 Yayınlanma Tarihi: 01/04/2016 16:22:38

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin