Doğal yöntemlerle göz altı torbalarına son

Tamamen bitkisel yöntemlerle sağlıklı,gülen,rengarenk gözlere sahip olmak ve göz altı torbalarından kurtulmak mümkün.

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2016 15:52
Değiştirme Tarihi: 12.10.2016 16:06
Doğal yöntemlerle göz altı torbalarına son

Doğal yöntemlerle göz altı torbalarına son

Göz altında oluşlan morluk ve şişlikler çoğu insanın cilt sorunlarından biridir.Özellikle kadınlar için kabus olan gözaltı torbaları hem kötü bir görünüme hemde yaşlı bir görünüme neden oluyor.

Yorgunluk,stres ve uykusuzluk gözaltı torbalarının oluşum nedenleridir.Bu nedenle stresten,aşırı kafein tüketiminden ve uykusuzluktan uzak durulmalı.Gözler her zaman dinlendirilmelidir.

Göz altı şişkinliğinden kurtulmak için tuz tüketimi azaltılmalıdır.Tuz göz altı torbalarının şişmesine ve ödeme neden olur. Gözlerinize sık sık buz uygulaması yapmanız gözünüzdeki şişliği büyük oranda azaltır.

Göz altı torbaları için maske;

Sağlıklı,gülen ve rengarenk gözlere sahip olmak ve göz torbalarından kurtulmak için aşağıda tarifini vereceğimiz maskeyi haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Nane ve çay;

Bir çay kaşığı nane ve çayı bir su bardağı sıcak suyun içine atarak karıştırıyoruz. Bir süre dinlenmeye bırakıp nane ve çayın çökmesini bekliyoruz, karışımın suyunu ayıkladıktan sonra posayı küçük bir bez içerisine koyara göz altlarımıza yavaşça uyguluyoruz. Hani bir yerinizi vurursunuz şişer de buz tedavisi yaparsınız ya aynı onun gibi uygulayacaksınız. Bu maske sayesinde göz altı torbalarının yok olduğunu fark edeceksiniz.