Doğal yöntemlerle diş beyazlatma

Güzel görünmemizi sağlayan ve gülüşümüzü ortaya çıkaran en önemli şey de dişlerimizdir...

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2016 14:48
Değiştirme Tarihi: 02.03.2016 14:48
Doğal yöntemlerle diş beyazlatma

Kimilerinin diş rengi doğuştan koyu olmakla birlikte yediğimiz ve içtiklerimiz de sonradan rengin koyulaşmasında çok büyük etkendir. Günlük hayatta bolca tükettiğimiz çay, kahve ve sigara bunların başında gelmektedir. Dişlerimizi her gün 3 kere fırçalamak diş sağlığı için önemli olsada diş beyazlatmak için yeterli değildir.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Muz Kabuğu 

Muz kabuğunun içinde bulunan manganez, magnezyum ve potasyum dişin beyazlaması için önemli minerallerdendir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun içini dişlerinize sürün biraz bekledikten sonra suyla durulayın.

Çilek macunu

Severek tükettiğimiz çilek malik asit içerir. Bu asit çay, kahve , şarap ve sigaranın etkilerine karşı çok etkilidir. 2 çileği ezerek karbonat ile karıştırın ve 5 dakika fırçalayın. Bir gün ara vererek kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi gargarası

Bir su bardağı suya 4/1 oranında elma sirkesi 4/3 oranında su koyun ve gargara yapın inanılmaz beyazlatma etkisini göreceksiniz.

Oksijenli su ve karbonat

Çok etkili bir diş beyazlatma yöntemi olan karbonat-oksijenli suyunu macun kıvamına gelene kadar karışrırın ve normal fırçalar gibi fırçalayın. 3-5 gün arasında kullandıktan sonra çok aşındırıcı olduğu için 6 ay ara verin. Aşırı kullanımında dişlerinize zarar verebilir.