Doğal yollarla gözeneklerinizi temizleyin

Cilt gözeneklerinin temiz olması,cildinizin de temiz olması demektir.Gözeneklerin temizlenmemiş,kirli olması çeşitli cilt problemlerine neden olur.

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2016 14:06
Değiştirme Tarihi: 24.10.2016 14:06
Doğal yollarla gözeneklerinizi temizleyin

Doğal yollarla gözeneklerinizi temizleyin

Cilt gözeneklerinin temiz olması, yağ bezesi ve sivilcelerden korunmak için çok önemlidir. Çünkü gözenekler yağ ve kir nedeniyle tıkandığında cilt yüzeyinde bulunan bakterilerin çoğalması için uygun bir ortam yaratır ve bu bakteriler çoğaldıkça sivilcelere yol açar. Özellikle cildi yağlı olanların, gözenekleri temizleyici maske ve diğer uygulamaları düzenli olarak kullanmaları uzmanlar tarafından önerilmektedir. 

Elma sirkesiyle gözenek temizleme;

Yüksek asit içeriğiyle fazla yağı alan ve gözenekleri yağdan, kirden temizleyen elma sirkesini suyla incelttikten sonra bir parça pamukla yüzünüzü silmek için kullanabilirsiniz. Gözenekleri açmak için sıcak suyla yüzünüzü yıkayıp, organik elma sirkesiyle cildinizi, özellikle sivilcelerin yoğun olarak görüldüğü bölgeleri temizleyebilirsiniz.

Yumurta akı ile gözeneklerinizi kolayca temizleyin;

Gözenekleri temizlemede oldukça etkili olan yumurta akını 1-2 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Yüzünüze sürüp kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu basit maske gözenekleri temizler ve düzenli olarak kullanıldığında cildi sıkılaştırıp gözeneklerin görünümünü azaltır.

Zeytin yağının inanaılmaz etkisi;

Zeytinyağı gözenekleri tıkamaz, aksine gözeneklerde biriken yağı çözer ve temizler. Zeytinyağını parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Daha sonra sıcak ve nemli bir havluyla yüzünüzü silebilirsiniz.