Diyete başlayıp 1 hafta bile dolmadan bırakanlardan mısınız?

Diyete başlayıp 1 hafta bile dolmadan bırakanlardan mısınız?
Yayınlanma Tarihi: 18.10.2016 12:02 | Değiştirme Tarihi: 18.10.2016 12:03

Diyeti devam ettirmek aslında sanıldığı kadar zor değil.Her hafta diyete başlayıp hafta bitmeden bırakmak oldukça can sıkıcı bir durum.

Diyete başlayıp 1 hafta bile dolmadan bırakanlardan mısınız?
Her hafta diyete başlayıp hafta bitmeden bırakmak oldukça can sıkıcı bir durum.Diyeti devam ettirmek aslında sanıldığı kadar zor değil.Diyeti bozmamak için neler yapmanız gerektiğini bilmeniz ve açlık hissi bastırdığında en sevdiğiniz yemeklere sarılmak yerine,bu bilgileri kullanmanız gerekiyor.Peki nedir bu diyeti bozmamak için yapılması gerekenler.Gelin hep beraber göz atalım.

Diyeti bozmamak için neler yapmalıyım
Uzmanlar diyeti bırakmanın en büyük nedenini duygusal açlık olarak tanımlıyor.Kişiler duygularını bastırmak için yemek yiyorlar.Bu nedenle mümkün olduğunca stresten uzak durun.

Sürekli tartılıp cesaretinizi kırmayın.Metabozlizmaya bağlı veya vücudun ödemiyle alakalı bir çok sebep tartıda yanlış sonuçlar çıkmasına neden olabiliyor.

Her gün farklı besinler tüketmeye çalışın,aynı şeyleri tüketmeyin ki yediklerinizden sıkılıp diyeti bozmayın.

Fazla ve sık yiyin,özellikle kahvaltı olmak üzere kesinlikle öğün atlamayın.

Beslenme günlüğü tutun.Bu sayede yediklerinizi kontrol altında tutmuş olursunuz.Neyi eksik neyi fazla tükettiğinizi görmüş olursunuz.Gün içerisinde diyeti bozmadığınızı görünce kendinize olan güveninizi tazelemiş olursunuz.

Hazır meyve suları tüketmeyin,bunlar yerine taze sıkılmış meyve sularını tercih edin.Gazlı içeceklerden uzak durun.Su ve soda sizin için en ideal içeceklerdir.

Dışarıda arkadaşlarınızda plan yaparken onlarla yemek yememeye özen gösterin.Sohbet,muhabbet derken yemeğin dozunu kaçırır bunun farkına bile varmazsınız.Mümkün olduğunca yalnız yemeye çalışın.