Dikkat! Saçınızı bu gün kestirirseniz...

Dikkat! Saçınızı bu gün kestirirseniz...
Yayınlanma Tarihi: 05.05.2016 16:30 | Değiştirme Tarihi: 05.05.2016 17:17

Film yıldızlarının saçları neden mi bu kadar gür, parlak, sağlıklı? Sırlarını öğrendik...

Ünlüler meğer ay takvimine göre saçlarını kestiriyormuş. Aslında ay takvimine göre saç kesimi yeni bir fenomen değil, dolgun gür saçlara sahip olmanın unuttuğumuz antik bir sırrı. Kleopatra’nın bu yöntemi kullandığını görür gibiyiz! Ay hem bilimsel olarak hem de manevi olarak çok kuvvetli bir güçtür. Sadece gelgiti düşünmek bile bunu anlamaya yetebilir. Ama yine de dürüst olalım, ay’ın gerçekten de saçınızın uzamasına etkisi olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer inanıyorsanız veya merak ediyorsanız  Ay takvimine dikkatlice bakmalısınız. Amerika’da son zamanlarda çok popüler olan yöntem kısaca saçınızda görmek istediğiniz değişime göre(uzama, gürleşme, güçlenme, güzelleşme ve kök tedavisi) ay takviminde gösterilen günlerde saçınızı kestirmek. Bu tekniğin uzmanları her ay, takvime göre kesim yapılmasını destekliyorlar, ama bu çok fazla kestirmek anlamına gelmiyor, yarım santim bile yeterli olurmuş. Çiçeklerle uğraşanlar bilir, ölü dalları ayıkladığınızda çiçek büyümeye, açmaya daha yatkınlaşır, aynı mantıkla saçlarımızın da uçları nekadar sağlıklı olursa, sağlıklı uzaması o kadar kolaylaşıyor. Saçınızı sık kestirmek ve bunu Ay takviminin uygun olduğu günde yapmanız başarının katlanmasına yol açtığı söyleniyor.

 

Hazırsanız 3 aşamalı Ay’a göre saç kesimi:

 

1. Saçınızı Ay’a göre kesmekteki amaç:

Takvime bakıldığında ilk göreceğiniz 5 ayrı kategori ve saçınızda elde etmek istediğiniz sonuç:

Uzatma:  Saçınızın normalden 2-3 kat daha hızlı uzamasını sağlar.

Gürleşme: Derinin altında uyuyan tohumları uyandırarak yeni saçların çıkmasına yol açar. 

Güçlendirme: Kök, saç  telleri ve uyuyan tohumların güçlenmesini sağlar, daha dayanıklı saçın büyümesine yol açar.

Kök Tedavisi: Büyüme dönencesini şokla uyandırarak saçın ve saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Diğer kategorilerle ilgilenmiyorsanız rutininizde olması gereken kesim metodu.

Güzelleştirme: Saçın dokusunu iyileştirerek saçın doğal kıvırcıklığı/dalgasını destekler.

 

Önce hangi sonucu elde etmek istediğinize karar vermekle başlayın işe. Kararsızsanız kök tedavisinden başlamanızı tavsiye ederiz. Ara ara amaçları değiştirerek saçın genel olarak sağlıklı olmasını da sağlayabilirsiniz.

 

2. Kesmek için plan yapın:

Takvime bakarak hangi günlerin sizin için daha önemli olduğuna karar verin ve hemen randevunuzu alın. Kesim günleri için birden fazla seçenek olduğunu hemen farkedeceksiniz. Genelde kesim için önemli günler dolunay, ve dönenceler diyebiliriz. 

 

3. Saçınızı Kestirin:

Makası alın elinize 30 santim birden kesin demiyoruz! Tam tersine en fazla 1 santim olacak şekilde kestirmelisiniz. Bakalım siz de Amerikalı bayanlar gibi bu metodu nasıl oldu da yıllardır bilmiyormuşum diyecek misiniz?

 

İşte bu ayın saç kestirme takvimi.. (Her ayın takvimi, yeni bir başlıkla ay başlarında size ulaştırılacaktır...)

 

 

Haber ile ilgili metin girin!.