Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Daha hızlı zayıflamanızı sağlayacak öneriler!

Daha hızlı zayıflamanızı sağlayacak öneriler!

Diyet bir yanda spor bir yanda… Zayıflamaya çalışmak zor diyorsanız, bu işe biraz eğlence katmanın vakti gelmiş demektir. İşte kilo vermenizi hızlandıracak motive edici aktiviteler!

21.12.2015 13:24

Düşünmeyi bırakın!

Nasıl kilo vereceğim, bu kadar kilo nasıl gider… Kafanızda uçuşan bu olumsuz düşünceleri zihninizin en derinlerine yollayın ve ne zaman aklınıza gelirlerse onlara kulaklarınızı tıkayın. Beslenme programınızı belirleyin ve sadece onu uygulayın. Geri kalan hiçbir şeyi düşünmeyin.

Yeni tatlar için mutfağın yolunu tutun

Mayonezi mi daha çok özlediniz yoksa ketçaplı bir patates kızarmasını mı?  O zaman mutfağa girmenin vakti geldi demektir. Diyetiniz boyunca size eşlik edecek yeni tatlar keşfedin. Mesela, mayonez yerine labne peynirini biraz süt ile karıştırarak yapacağınız sosu kullanabilirsiniz.  Kızarmış patates mi? Fırın patatese ne dersiniz?

Tüm insanlara kulaklarınızı kapatın

İnsanların akıl vermeyi en sevdikleri konu kesinlikle diyetlerdir! Herkes bu konuda adeta bir uzman gibi size akıl verir. Siz onları duymazdan gelin ve asla kimseye kulak asmayın. 

Bakliyatları hayatınıza sokun!

Bakliyatlara çok düşkün olmayabilirsiniz ancak onların doyuruculukları ile tanışınca bu düşünceden vazgeçeceksiniz! Kışın tadını çıkarın ve menünüze et yerine arada nohut, mercimek, fasulye gibi şeyleri ekleyin.

Küçük kaçamaklarınız için bunalıma girmeyin

Vücudunuzu küçük, zeki bir çocuk gibi düşünün. Onunda arada şımarıklıkları olabiliyor ve illa çikolata diye tutturabiliyor. Böyle durumlarda hemen moralinizi ve diyetinizi bozmayın. Konuyu unutun, vücudunuza bir daha sana çikolata yok zayıflayana kadar deyin ve yolunuza devam edin.

Hızlı müzikleri hayatınıza sokun

Ritmi yüksek müzikler hem moralinizi düzeltecek hem de temponuzu arttıracaklar. İster çalışırken isterseniz evde olun temposu düşük tüm müzikleri unutun.

Kendinizle yeniden tanışın

Hızlı kilo vermek istiyorsanız önce kendinizle yeniden tanışın. Size kilo aldıran olağan şüpheliler kimler? Siz en çok ne zaman yemek yiyiyorsunuz? Kilo alma nedeniniz yemek mi yoksa hareketsizlik mi? Tüm bunları belirleyin ve sonra hareket planınızı oluşturun. Bu daha uygulanabilir ve kafanızda oturmuş bir program yaratmanızı sağlayacaktır.

Küçük ödüller ile diyetinizi taçlandırın

Diyetlerde en çok önerilen şey olsa da zayıflama derdine düştüğümüzde en çok ihmal ettiğimiz şey küçük ödüllerdir. Her hafta bir ödül olabileceği gibi her bir kilo için bir serbest öğün de motive edici olacaktır.

Neye ihtiyacınız olduğunu doğru belirleyin

Vücudunuzun tam olarak ne istediğini anlamak için onu dinlemeyi öğrenin. Onunla inatlaşmak diyetinizi yavaşlatacaktır. Canınız tatlı istiyorsa bunu bir çay kaşığı bal ile de geçirebilirsiniz, bir tabak baklava ile de…

Diyet gruplarına üye olun

Tek başına diyet yapmak oldukça zordur. Sizinle aynı sorunları yaşayan aynı amacın peşinde olan kişilerle beraber olmak hem motivasyonunuzu hem de hırsınızı arttıracaktır. Bu yüzen internetten diyet guruplarına üye olun ve onlarla yolunuza devam edin.

Güne küçük egzersizlerle başlayın

Güne küçük egzersizlerle başlamak hem sizi motive edecek hem de vücudunuza metabolizmanızı hızlandırmasını söyleyecek. Çok büyük ya da çok uzun hareketler yerine tercihinizi 15 tane squat gibi seçimlerden yana kullanabilirsiniz.

Aynada kendinize bakmayı alışkanlık haline getirin

Her ne kadar bir anda değişiklik olmayacaksa da zamanla aynada göreceğiniz değişimler sizi motive edecek. Her aklınıza kaçamak geldiğinde aynadaki görüntünüzü aklınıza getirin ve çok daha iyi olma şansınızı bu kaçamakla kaybedebileceğinizi hatırlayın.

Zayıfladığınızda neler giyeceğinizi düşünün

Zayıfladığınız da neler giymek istiyorsunuz? Hayalini kurduğunuz kıyafetlerin resimlerini biriktirin. Ne zaman diyetten vazgeçmek isterseniz onlara bakın ve yeniden motive olun.(monostilo)

Yorumlar | 0
üye profil