Çocukların Uzak Durması Gereken Gıdalar

Çocukların Uzak Durması Gereken Gıdalar
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 12:16 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 12:16

Çocukların doğru şekilde beslenmesi için tüketmesi gereken gıdalar kadar uzak durması gereken gıdalar konusunda da dikkatli olmak gerekir.

KAHVE

İçecek olarak tüketilen kahve bitkisi, uyuma zorluğu, dişlerde sararma ve kalp krizi gibi sorunlara yol açabilmektedir.

PATATES KIZARTMASI

Patates kızartması, yüksek oranda akrilamid maddesi içermesi nedeniyle uzun süre tüketilmesi durumunda damar sertliği, kanser ve şişmanlık gibi sorunlara yol açabiliyor.

ALKOLLÜ İÇECEKLER

Alkol tüketimi, sinir sistemi ve beyni olumsuz yönde etkiliyor.

SOSİS, SALAM

Sodyum nitrit içeren sosis ve salam gibi gıdalar kansere yol açmaktadır.

CİPS

Yağ yemekten farkı olmayan cips tüketimi, diyabet, alzheimer, obezite, kanser ve birçok hastalığa yol açmaktadır.

ASİTLİ İÇECEK

Asitli içecekler bağırsak ve mide hastalıklarına yol açmaktadır.

HAZIR ÇORBA

Defalarca işlem görmüş ve toz haline gelmiş çok fazla miktarda katkı maddesi içeren hazır çorba, kansere yol açmaktadır.

BOYALI ŞEKER

Boya yapıcı kimyasallar barındıran şekerler başta diş çürümesi, obezite, diyabet, kanser, dolaşım hastalıkları,hipertansiyon, ülser, felç, romatizma, astım ve kalp hastalıkları gibi sorulara yol açmaktadır.

ÇİĞ YUMURTA

Çiğ yumurtanın içinde bulunan zararlı salmonella mikrobu hastalıklara yol açmaktadır.

HAZIRMEYVE SULARI

Katkı maddeleri bulundurması ve glikoz şeker oranının yüksek olması nedeniyle zararlıdır. Bu nedenle taze sıkılmış meyve suları tercih edilmelidir.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.