Ciltteki Lekelere Karbon Maskesi ile Son

Ciltteki lekelenme, antiging, geniş gözenek yapısı, matlık ve nemsizlik gibi sorunlar, "Karbonlu İyontoforez Tedavisi" ile çözümlenebiliyor.

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2011 16:11
Değiştirme Tarihi: 05.10.2011 02:23
Ciltteki Lekelere Karbon Maskesi ile Son

Ciltteki lekelenme, antiging, geniş gözenek yapısı, matlık ve nemsizlik gibi sorunlar, "Karbonlu İyontoforez Tedavisi" ile çözümlenebiliyor.Karbon maskenin içeriğindeki arbutin, C vitamini, hyaluronik asit, kollejen, aloe özü sayesinde tek seansta bile belirgin sonuç elde edilebilen tedavi yöntemi, yüz dışında dekolte, el ve boyun bölgelerine de yapılabiliyor.

Uygulama sırasında yüz kasları çalıştırılarak myotoni tedavisi ile ciltteki sarkmalar da tedavi edilebiliyor.

Dr. Serkan Öztürk, bilinen elementlerin en çok yönlü olanının karbon olduğunu ve bileşiklerin yüzde 94'ünün karbon içerdiğini söyledi.

Yaşamın dayandığı temel işlevleri yerine getirmek için yeterli çeşitlilikte ve karmaşıklıkta düzenlemeler oluşturarak başka elementlerle birleşme yeteneğinin sadece karbonda bulunduğunu belirten Öztürk, karbonun canlılardaki maddenin yüzde 18'ini oluşturduğunu ifade etti.

Hayatın temel bileşeni olan karbonun mucize gücünün, artık cilt sağlığının korunmasına ilişkin uygulanan önemli tedavi metotları arasında yerini aldığını anlatan Öztürk, Karbonlu iyontoforez (beaution) diye isimlendirilen karbon maskesi tedavisinden başarılı sonuçlar elde edildiğini belirtti.

Karbon maskesi tedavisinde "iyontoforez"in birlikte uygulandığını ifade eden Öztürk, iyontoferezin düşük düzeyde elektriksel akım ile cilt yüzeyine uygulanan ürünün cilt altına geçmesini sağlayan kozmetik uygulamalarda kullanılan bir yöntem olduğunu söyledi.

Öztürk, "İyontoforez ile karbon maskeye yedirilmiş ürünlerin cilt içine etkin ve hızlı bir biçimde gönderilmesi sağlanabilir" dedi.

Karbonlu iyontoforez yöntemi karbon maskesi içerisinde cilt sağlığının korunmasında çok önemli olan bileşenlerin bulunduğunu belirten Öztürk, "Yöntem, arbutin, C vitamini, hyaluronik asit, kollejen, aloe özü sayesinde lekelenme, antiging, gözeneklerin sıkılaştırılması ve nemlendirme tedavilerinde etkin bir şekilde kullanılabiliyor" dedi.

Öztürk, uygulamanın sadece yüz değil dekolte, el ve boyun bölgelerine de yapılabildiğini ifade ederek, "Uygulama sırasında yüz kasları çalıştırılarak myotoni tedavisi ile ciltteki sarkmalar tedavi edilmektedir" diye konuştu.

Etiketler: kadın - cilt bakımı