Cilt için çok tehlikeli 5 makyaj alışkanlığı!

Cilt için çok tehlikeli 5 makyaj alışkanlığı!

Makyaj yapmayı çok seviyoruz fakat edindiğimiz bazı alışkanlar nedeniyle cildimize, hatta sağlığımıza zarar verebiliyoruz...

Makyaj malzemelerini başkalarıyla paylaşmak
Kullanan kişi en yakın arkadaşınız bile olsa, kimseyle makyaj malzemelerinizi paylaşmamalısınız. Özellikle göz kalemi, eyeliner, maskara ve makyaj fırçaları, başkalarında var olan deri ya da göz hastalıklarının sizin sağlığınıza etki etmesine neden olabilir.

Son kullanma tarihi geçen makyaj malzemesini kullanmak
Bu konu özellikle göz makyajı ürünleri için oldukça önemli! Gözlerinize uyguladığınız maskara, eyeliner gibi ürünler, açıldıktan sonra 3-6 ay arasında kullanılmalı. Bu süre dışında kullandığında gözleriniz için zararlı olabilir.

Makyajla uyumak
En sık tekrarlanan alışkanlıklardan biri! Makyajınızı temizlemeden uyuduğunuzda, gözenekleriniz tıkanır ve sivilce oluşumuna neden olabilir.

Güneş koruyucu krem kullanmamak
Her ne kadar zor gelse de, makyajınızı yapmadan önce güneş koruyucu krem uygulayarak, cildinizi erken yaşlanma belirtilerinden koruyabilirsiniz. Bu uygulamayı, dişlerinizi fırçalamak ve saçınızı taramak gibi günlük rutininiz arasına sıkıştırmak çok da zor olmamalı.

Kirli makyaj fırçalarını kullanmak
Uzun zamandır kullandığınız makyaj fırçalarının, aslında tam bir bakteri yuvası olduğunu söylesek ne derdiniz? Her ne kadar korkunç gözükse de, bu duruma engel olmak için haftada sadece bir kez makyaj fırçalarınızı derinlemesine yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Görüntülenme : 812 Yayınlanma Tarihi: 06/04/2016 14:39:42

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin