Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Cildinizi pırıl pırıl yapacak 6 öneri!

Yaza girerken kışın soğuktan kuruyan ve yıpranan cildi yenileme zamanı! Sizin için hazırladığımız cildinize güzellik katacak 7 püf noktasına bir göz atın...

26.05.2016 11:37

Her kadın güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister ve bunun için birbirinden farklı yöntemler dener. Fakat bakımlı ve güzel olmak için ille de pahalı ürünler gerekmiyor.

İşte güzelleşmenin en pratik yolları...

1. Suyun önemi
Bol su içmenin, cildi içeriden nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde 2 litre su içilmesinde fayda var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay ve kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir dolayısıyla olan suyun da kaybına neden olurlar.

2. Koruyucuyu ihmal etmeyin
Lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucusu sadece yazın değil kışın da kullanılmalıdır. Güneşin zararlarından cildi koruyan, güneş kaynaklı cilt yaşlanmasını önleyen ve cilde ışıltı kazandıran, her cilt tipine uygun koruyucu yüz kremi kullanabilirsiniz. Böylece cildinizi gün boyu etkili bir şekilde koruyabilir ve yaşlanmaya karşı da önleminizi alabilirsiniz.

3.Sağlıklı beslenin
Sebze ve meyve gibi vitamini zengin besinler tüketilmelisiniz. Yeterli şekilde alamıyorsanız o halde dışarıdan vitamin takviyesi alabilirsiniz. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.

4.Cildinizi düzenli olarak temizleyin
Yağlanma akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle yağlı ya da karma cildiniz varsa sık yıkamalısınız. Sabunla yıkamanız şart değil fakat özellikle sabun kullanmak istiyorsanız da antiseptik ve doğal olan sabunları tercih etmelisiniz.

5.Güzellik uykusu çok önemli
Kaliteli ve düzenli bir uyku enerji sağlar ve ruh halinizi güzelleştirir. Ayrıca göz altı torbası ve göz altı morluklarının oluşumunu engeller. Cildiniz daha genç görünür.

6.Spor ve egzersiz önemli
Cilt sağlığı için spor ve egzersiz çok önemli ancak kapalı spor salonları yerine açık havada spor yapmayı tercih etmelisiniz.

Yorumlar | 0
üye profil