Cildimizi korumanın ve bakımını sağlamanın yollarından biri de peeling

Cildimizi korumanın ve bakımını sağlamanın yollarından biri de peeling
Yayınlanma Tarihi: 07.09.2016 11:25 | Değiştirme Tarihi: 07.09.2016 11:28

Peeling cildimizi korumanın ve bakımını sağlamanın en iyi yollarından biridir.Hava kirliliği, toz, trafik...Bu durumların cildinizde neden olduğu tahrişlerle başa çıkmak için peeling'i deneyin.

Peeling nedir?

Deri üzerinde bir doku oluşturan bu kirler gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna da yol açmaktadır. Cilt gün içinde yıpranmakta ve solgun ve donuk görünmektedir. Peeling'i solgun ve donuk görünen ciltleri eski haline kavuşturmak, deriyi canlandırmak, sivilce izlerini yok etmek, cildi gençleştirmek, görünüşü iyileştirmek için belirli türde kimyasal solüsyonların yüze uygulanması olarak tanımlanabilir. Peeling, derinin kontrollü bir şekilde istenilen derinlikte soyulması anlamına gelir.

Peeling sayesinde cildiniz daha pürüzsüz ve canlı görünür. Ölü derilerden arındırılmış cilde makyaj daha kolay uygulanır. Kullanmış olduğunuz kırışık önleyici ve leke kremi gibi kozmetik ürünlerinin cilde çok daha kolay nüfuz etmesine yardım eder.

Peeling'in faydaları

- Akne ve akne izlerinin hafifletilmesi

- İnce kırışıklıkların hafifletilmesi ve derin kırışıklıkların giderilmesi

- Melazma, ventigo, çillenme gibi cilt lekelerinin düzeltilmesi

- Güneş hasarından kaynaklanan cilt problemlerinin giderilmesi

- Ciltteki geniş gözeneklerin hafifletilmesi

Doğal peeling nasıl yapılır?

Malzemeler

1 tatlı kaşığı toz şeker

1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:Toz şeker ve zeytinyağını cam biz kasenin içerisinde karıştırın. Hazırladığınız peeling maskesini, burun, alın, çene bölgesine yuvarlak hareketlerle masaj yaparak sürün. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla durulayıp, nazikçe kurulayın. Doğal peeling'i haftada bir kez yapabilirsiniz.

Peelingi ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için, oldukça yüksek verim alırsınız.