Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cilde zararlı besinler!

Cilde zararlı besinler!

Sürekli tüketilen ve cilde zarar veren besinler...

12.01.2016 12:51

Yağ

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Özellikle kötü yağlardan uzak durmak cilt sağlığı için temel şarttır. Fakat beslenme yağları hayatımızdan tamamen çıkartmak doğru olmaz. Sadece kalitesiz yağlardan uzak durmalı ve çok miktarda tüketmemeliyiz. Örneğin kırmızı et, mayonez, patates cipsi, margarin, fast-food ürünler yerine zeytinyağı, soya yağı, fındık, balık tüketmelisiniz.

Kafein

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Cildi susuz bırakan bir besindir kafein ve vücutta stres hormonu salgılar. Bu durum da cildin erken yaşlanmasına neden olur. Kafeini elbette tüketmeliyiz ama fazlasından kaçınarak.

 

 

 

 

Şeker

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Ciltteki kızarıkların, kahverengi lekelerin başlıca sebebi şekerdir. Çünkü sağlıksız şekerler ciltte renk dengesizliği yaratabilir. Bunun temel sebebi şekerin kalsiyum ve mineralleri emmesi, bunun üzerine de vücutta doku kaybı yaşanmasıdır. Ayrıca şeker, cildinizin gevşek bir görünüme sahip olmasına da neden olur.

 

 

 

 

Sigara

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Sigara cildi oksijensiz bırakarak inceltir. İncelen cilt de gevşeyerek sarkar ve kırışır. Bu nedenle sigaradan hem sağlığımız hem de güzelliğimiz için uzak durmalıyız.

 

 

 

 

Bonus: Stres

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Aşırı stres insanı çabuk yaşlandırır çünkü insan stres durumunda kortizol maddesi salgılar. Bu madde ise erken yaşlanma hormonu olarak biliniyor. Yapmamız gerek stresli ortamlardan ve kişilerden uzak durmak.

Yorumlar | 0
üye profil