Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Çiçeklerle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çiçeklerle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunuzu çiçeklerle daha canlı ve daha huzurlu bir hale getirebilirsiniz. Yatak odanız, salonunuz, banyonuz ve oturma odanız, çiçeklerle daha yaşanabilir mekanlara dönüşecek.

01.02.2019 14:33

OTURMA ODASINA YEŞİL BİTKİLER
Özel olarak aranje edilmiş irili ufaklı yeşil bitkiler, oturma odanıza farklı bir atmosfer katacak. Çiçeklerin renkleri ile oturma odası rengi arasında uyum yakalamaya çalışırken, bitki renkleriyle koltukların değil halının benzer tonda olmasına özen gösterin. Oturma odası için çiçeksiz yeşil bitkiler doğru seçenektir.

KORİDORUNUZA KURU ÇİÇEK
Koridorlar genellikle çok ışık almayan yerlerdir. Bu nedenle koridorlarla ışığa fazla ihtiyaç duymayan çiçek dekorasyonu yapılmalıdır. Eğer koridorunuz ışık alıyorsa tercihiniz değişebilir. Ama koridorlar için ideal seçenek, kuru çiçeklerdir.

BANYO İÇİN NEMLİ ÇİÇEKLER
Genellikle nemli ve karanlık bir ortam olan banyoda, nem seven bitkiler tercih etmek gerekir. Fazla ışık istemeyen ve nemli yerleri seven bitkiler, banyo dekorasyonunuza canlılık katacaktır.

MUTFAKTA KAKTÜS VEYA MENEKŞE
Her ne kadar evin en çok kullanılan yerleri oturma odaları olsa da mutfaklar da kadınların en çok zaman geçirdiği yer olarak ekstra dekorasyona ihtiyaç duymaktadır. Mutfakta saksı çiçekleri tercih edilebilir. Porselen demlik, fincan ya da farklı mutfak eşyaları saksı olarak kullanılabilir.

YATAK ODASINDA YAPMA ÇİÇEKLER
Uyuduğunuz yerde doğal çiçeklerin bulunması sağlık açısından doğru değildir. Bu nedenle yatak odasında çiçek dekorasyonu yaparken yapay çiçekleri kullanmak doğru olacaktır. Çiçek rengi için özgür olduğunuzu söyleyebiliriz. Sabah uyandığınızda hangi renkleri görmek istiyorsanız, o renklerin hakim olduğu çiçek tercihi yapabilirsiniz.

Yorumlar | 0
üye profil