Çay Poşetlerinin Bilmediğiniz Faydaları

Çay poşetlerinizi çöpe atmadan önce biraz güzelleşmeye ve sağlık bulmaya ne dersiniz?

Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 09:32
Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 09:32
Çay Poşetlerinin Bilmediğiniz Faydaları

GÖZ ALTI ŞİŞLİKLERİNİ DİNDİRİYOR

Uykusuz ve yorucu geceler geçiriyorsanız göz altı şişlikleri kaçınılmazdır. Göz altında çıkan koyu renk halkalardan ve şişliklerden kurtulmanın en iyi yolu çay poşetleridir. Çayınızı içtikten sonra 15 dakika kenarda soğumayı bekleyen poşetler göz altı şişliklerinizle sizin yerinize mücadele edecek.

DERİNLEMESİNE TEMİZLER

Cildinizdeki kirleri derinlemesine temizleyen çay, bununla da kalmayıp cildinizi parlatır. Ciltte bulunan kötü hücrelerden kurtulmak ve kirlerden arınmak istiyorsanız afiyetle içtiğiniz çayın poşetini kullanabilirsiniz.

YAŞLANMAYA KARŞI BİREBİR

Zamana karşı direnemeyip yorgun düşen ciltler esnekliğini yitirerek sarkar.Kırışıklıklar ve ince çizgiler de cabası. Çay poşetleri cildinizin eski canlılığına kavuşması için destekleyici çözüm olacaktır. Yeşil çay poşetleri içindeki tomurcukları alın. Bir kaseye aldığınız tomurcukların içine limon ve aloe vera ekstresi ilave edin. Malzemeleri karıştırarak kıvamlı hale gelince cildinize maske olarak uygulayın. 5-10 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

KIZARIKLIK VE DÖKÜNTÜLERE İYİ GELİYOR

Poşet çaylar kızarık ve döküntüler için iyi bir mücadele aracıdır. Birkaç adet çay poşeti 3 dakika boyunca soğutulur. Soğutulan poşetler kızarıklıkların üzerine konulur. Poşetleri 15 dakika boyunca bekletmek yeterli olacaktır.