Bütçe Dostu 10 Avrupa Tatil Rotası

Bütçe Dostu 10 Avrupa Tatil Rotası
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 10:16 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 10:16

Bütçenizi sarsmadan Avrupa'nın en güzel ülkelerini ve en güzel şehirlerini keşfedebilirsiniz.

1.İTALYA/ CALABRİA
Haritalarda İtalya'nın çizme görünümünü kazanmasını sağlayan coğrafi şekle sahip olan Calabria, çizme figürünün ayak kısmını oluşturmaktadır. Doğal görünümü ile etkileyici bir coğrafyaya sahip olan Calabria, iklimi, kıyıları ve doğası ile dikkat çekiyor. İtalya'nın çok bilinmeyen bir bölgesi olan Calabria'da ekonomik şartlarda tatil yapabilirsiniz.

2.FRANSA / STRASBOURG
Avrupa'nın bürokrasi merkezlerinden biri olan Strasbourg, diplomatik havası yanında doğal havası ile ziyaretçilerini etkiliyor. Ortaçağ kültürünü yansıtan şehir, Paris ile kıyaslandığında oldukça ekonomik bir seçenektir.

3.MACARİSTAN / BUDAPEŞTE
Tuna nehrinin ikiye ayırdığı Budapeşte, ihtişamlı mimarisi ile ziyaretçilerini büyülüyor. Tarihi dönemlerde önemli bir merkez olan Budapeşte, o dönemin izlerini yansıtıyor. Bütçenizi sarsmayacakkoşullarda tatil yapmayı sağlayan Budapeşte, fotoğraf makinenizi elinizden bıraktırmayacak güzelliklere sahip.

4.MAKEDONYA / OHRİ
Ohri gölünün kenarında bulunan Ohri şehri, Osmanlı ve Bizans döneminden izler yansıtmaktadır. Berrak suyu olan gölünde yüzme ve tekne turu gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Nefis lezzetlere ve tatil seçeneklerine uygun ekonomik şartlarda sahip olabilirisiniz.

5.SIRBİSTAN / BELGRAD
Avrupa'nın kapısı konumunda olan Belgrad, Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği noktadadır. Osmanlı'nın sınır şehri olan Belgrad'da pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Vizesiz Belgrad seyahatiniz ekonomik açıdan uygun bir seçenektir.

6.BOSNA HERSEK / SARAYBOSNA
Başkent Saraybosna, yurtdışında kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz bir şehirdir. Tarihi ve lezzetleri ile yabancılık çekmeyeceğiniz şehir, ekonomi olarak da oldukça uygundur.

7.ROMANYA / BÜKREŞ
Balkanların Paris'i olarak bilinen Bükreş, görkemli yapıları, sanat merkezleri, tarihi yerleri ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

8.HIRVATİSTAN / ZAGREB
AB'nin çiçeği burnunda üyesi Hırvatistan,Avusturya-Macaristan İmparatorluğu döneminden kalma eserleri ve değerleri ile Zagreb şehrinde misafirlerini ağırlıyor. Bu deneyimi yaşamak için yüklü bir masrafa girmenize de gerek yok.

9.ALMANYA / HAMBURG
Oldukça kalabalık bir şehir olan Hamburg, limanları ve ihtişamlı yapıları ile görkemli bir şehir turu sunuyor. Kozmopolit bir yapısı olan Hamburg, dünyanın farklı coğrafyalarından kültürlere, izlere ve eserlere rastlamak mümkün.

10.SLOVAKYA / BRATİSLAVA
Viyana ile yakın olan Bratislava, günübirlik gezilerle Viyana ve Bratislava gezisi yapmaya imkan sağlıyor. Viyana'ya göre oldukça ekonomik bir seçenek olan Bratislava, tarihi dokusu ile ilgi çekiyor.