Burnunuzdaki geniş gözenekleri yok etmek sizin elinizde

Burnunuzdaki geniş gözenekleri yok etmek sizin elinizde
Yayınlanma Tarihi: 10.11.2016 16:23 | Değiştirme Tarihi: 10.11.2016 16:26

Burun yüzümüzün merkezinde olduğu için geniş gözenekler hemen göze çarpıyor.

Burundaki geniş gözenekler nasıl yok edilir?

Burun yüzümüzün merkezinde olduğu için en dikkat çeken yerdedir. Geniş gözenekler burunda olduğu zaman hemen göze çarpıyor. Burunda oluşan büyük gözenekler, özellikle yağlı cilde sahip bayanlarda çok sık görülür. Gözeneklerin büyümesi ayrıca başka cilt sorunlarını da yanına çağırır; sivilce ve siyah noktalar gibi.  Şimdi sizlere vereceğimiz son derece doğal yöntemlerle gözeneklerinizi gözle görülmeyecek kadar küçültebilir hatta yok edebilirsiniz.

Cildinizi temiz tutun;

Cildi düzenli bir şekilde temizlemek ve tonikle silmek geniş gözenekleri olan her kadının ilk olarak yapması gerekenlerin başında gelir. Bu şekilde cilt arınır ve cilt düzeyi düzgünleşir. Cildinizi temizlerken cilt tipinize uygun ürünler kullanmaya özen gösterin. Uygun ürünleri bulduktan sonra düzenli olarak, aksatmadan her akşam yüzünüzü temizlemelisiniz. 

Buhar banyosu yapın;

Geniş gözeneklerin temizlenmesini sağlayan en iyi yöntem cilde buhar uygulamaktır. Bunun için banyoda sıcak suyu açıp buharlı ortamda durarak cilt gözeneklerini açabilirsiniz. Sıcak su ile duş almak size göre değilse sadece sıcak su ile yüzünüze buhar uygulayabilirsiniz. Buhar uygulamasından sonra cilt gözenekleri açılır ve temizleme daha etkili olur.

Soğuk su ile yıkayın;

Burun gözeneklerini küçültmede hızlı ve etkili bir yöntem arıyorsanız buz kompresini deneyebilirsiniz. Buz küplerini soğuk suya atın ve 2 dakika bekletin her sabah soğuk buzlu su ile yüzünüzü yıkayın. Sıcak su gözenekleri genişletirken soğuk su gözeneklerin küçülmesini sağlar.

Gözenek sıkılaştırıcı kür kullanın;

Malzemeler;

1 kaşık ısırgan yaprağı

1 kaşık kekik

1 bardak su

Uygulanışı;

Su kaynatın ve malzemeleri ilave edilerek demleyin. Hazırlanan karışımı haftada 2 defa sabah ve akşam pamuk yardımıyla cildinize sürün.