Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Burcunuza göre giyinin!

Burcunuza göre giyinin!

Her burcun kendine has bir tarzı ve karakteristik özelliği vardır. Kimi burçlar klasik, kimileri sportif, kimisi de çocuksu görünmeyi sever.

08.12.2015 15:43

Ateş Grupları

Ateş sıcak ve enerjiktir. Dokununca yakıcıdır ama cesurdur. Yanmaya başlayınca, özgürlüğü ile her yana savrulur. Ateş burcunda doğan kişiler, sıcakkanlı deli dolu ama kızdıklarında etrafını yakıp kavuran ve birden bire sönen, durulan bir yapı sergilerler. Ateş burcunda doğanların özgüvenleri oldukça yüksektir. Otoriter, coşkulu, enerji dolu, yaratıcı, iddialı, cesaretli, hayata bağlı, yaşamaktan zevk alan, neşeli ve hareketli bir mizaca sahiptirler. Yaratıcılıkları gelişmiştir. Hayatı dolu yaşarlar.

Koç Kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Kırmızı, pembe ve kahve tonları, koç burcunun hırs, liderlik gibi özelliklerini ön plana çıkarmak için uygun renklerdir. Giysi seçiminde canlı renkler tercih etmeliler. Koç burcu kadınları moda alanında da öncü olmaya adaydır, bu nedenle alışılmışın dışında tasarımlar deneyebilirler. Kıyafetler, öne çıkan canlı renkler ile onlara eşlik eden daha küçük parçalardan oluşmalı, aksesuarlar ile vurgulanmak isteneni ön plana çıkarmalılar. 

Koç kadını neden hoşlanır?

Sadakati temsil eden Koç burcunun kadını, kıyafet seçiminde kişiliğini yansıtacaktır. Saflığı temsil ettiğinden doğal kumaşları tercih edecektir. Modern görünmeyi seven koç kadınlarının seçimindeki öncelikli etkenler kolaylık ve hızdır. Koç burcu kadınları genellikle havalı olur. Özellikle giysileriyle dikkati çekmek onlar için başlı başına bir zevktir. Aksesuar kullanmaya bayılırlar. Gösterişli ve şatafatlı giysiler tam onlar içindir. İpekli kumaşları tercih ederler. Alışverişe plansız çıkarlar ve ilk beğendiklerini alırlar.

Aslan Kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Aslan burcu kadını parlak, vurgulu ama göze de batmayan renklerle kendisini iyi ifade edecektir. Altın sarısı, turuncu gibi tonlar ve yüksek topuklu ayakkabılar bu burç için uygundur. Aslan burcunun giyim zevkleri pahalıdır. Yansıttığı imajın teatral olması beklenir. Bununla beraber aksesuar seçiminde ahşap ve taş materyallere gidilebilir.

Aslan kadını neden hoşlanır?

İlk andaki kibirli hali geçildikten sonra belki de en dışa dönük, en pozitif Aslan kadınıdır. O, kadınsı bir kadındır. Güçlüdür ve gösterişli olmayı sever. Pahalı markalar, pahalı kumaşlar, en yeni moda kıyafetler ondadır. Aksesuarlardan korkmaz, cesurca kullanır. İçindeki parılıtılı pozitif enerjisini kıyafetleriyle dışa vururken aynı zamanda lüks tercihleriyle gücünü de göstermek ister.​Gözlerinin pırıltısı ve o kadar gösterişin üzerindeki asil duruşu hemen dikkat çeker. Karşısında onu seçecek kişinin pek önemi yoktur, çünkü Aslan kadını seçmeyi sever. Dolayısıyla o aşık olacağı zamanı ve kişiyi kendi bilir ve belirler. Saten ve yün gibi kumaşları seven Aslan kadınının alış verişte en değer verdiği şey parlak renkler ve özel parçalar olmasıdır.​

Yay Kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Yay burcu için prestijli ve aykırı görünmek önemlidir. Yay burcu kadını modayı takip etmekle çok ilgilenmez, hayatının dinamiğini yansıtacak parçaları bulmaya çalışır. Tüylü şapkalar, kadife ceket ve pantolonlar, giysilerdeki büyük düğmeler bu burç için idealdir. Eflatun, bordo, kızıl gibi renkler yay burcunun karakterine uygundur.

Yay kadını neden hoşlanır?

“Telaşa gerek yok” havası Yay kadınını dayanılmaz yapandır. Aslında dramatik bir tarzı olan Yay kadını bazen umursamazlık derecesinde olan rahatlığıyla bilinir. Bu rahatlık kıyafetlerine de yansır, sportif ve rahat bir şıklığı tercih eder. Modayı çok yakından takip eder. Triko, süet ve deri vazgeçilmezlerindendir. Takıda abartılı aksesuar severler ama çanta ve ayakkabıda daha klasiklerdir.​ Bonkörce para harcayan yay kadını özellikle aksesuara harcayacağı parayı umursamaz.​

Toprak Grupları

Topraksız bir yaşam düşünülemez. Toprak doğurgandır. Doğuştan ihtiyatlı ve dikkatli olan toprak burcu insanlarının yöneticilik yönleri gelişmiştir. İşlerini ve çevresini idare etme eğilimindedirler. Olayları kontrol altında tutmak isterler. Onlar için kendilerini güvenli hissetmek çok önemlidir. Havai değildirler. Uzun süre aynı yerde kalıp yükselmek taraftarıdırlar. İstikralı olmaya ve çok çalışıp, hayat standartlarını yükseltmeye önem verirler. Son derece sadık ve vefakardırlar. Ölesiye sevebilirler. Sevdiklerine oldukça bağlıdırlar. Toprak grupları güzelliğe tutkundurlar. Yaşamlarını ve evlerini çiçek bahçesine çevirebilirler. Bulundukları mekanları hiç durmadan çalışarak güzelleştirmeye çalışırlar. Evleri düzenli ve hoştur. Renkler neşe dolu, sade ve etraf pırıl pırıldır. Evlerini severlerse mekan değiştirmekten hoşlanmazlar.​

Boğa Kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Boğa burcu için ideal giyim tarzının anahtar sözcükleri minimalist ve elittir. Seçkin zevkleri olan boğa burcu kadını, giyiminde kaliteden asla ödün vermez. Bununla beraber gösterişe de kaçmaz. Trend olanın değil eskimeyenin peşindedir. Klasik veya smart casual gibi tarzlar bu burca uygundur.

Boğa kadını neden hoşlanır?

Rahat ama kadınsı olan Boğa kadını için her şeyin yerli yerinde ve düzgün olması çok önemlidir. Pamuklu, saten ve ipek öncelikli kumaş seçimleri arasındır. Kıyafet seçimlerinde ilk tercihleri rahatlık olsa da mutlaka kadınlıklarını ön plana çıkaracak şekildedir.​

Başak kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Rasyonelliği ile ön plana çıkan başak burcunun gardırobunun pratik parçalardan oluşması bir tesadüf değildir. Başak burcu kadını basic parçalara yapılacak ufak dokunuş ve eklemelerle istediği havayı kolayca elde edecektir. Akılcı çözümlerle kendine ve moduna uygun tarzı yaratabildiği için, kıyafetlerinde daha çok malzeme kalitesine önem göstermesi uygun olur. Hem fonksiyon hem estetik değeri olan parçalar tercih edilmelidir. Kol saati, cepli giysiler ve pratikte yarar sağlayacak aksesuarlar başak burcunun hayatını kolaylaştırır.

Başak kadını neden hoşlanır?

Mükemmelliği sadeliğinde gizli olan Başak kadını utangaçtır ama cesurdur ve dayanıklıdır. O, doğal kumaşları sever özellikle pamuklu kumaşlar onun tercihidir. Onun için kıyafet seçimlerinde öncelik pratiklik ve fonksiyonellik olsa da çizgisini en doğru tanımlayacak kelime klasiktir.  Zamansız kıyafetlerin kadınıdır Başak kadını. Çok uyumlu giyinmeyi sever. En sıradan bir kıyafeti bile muhteşem bir uyum içinde sergileyebilirler.​

Oğlak kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Oğlak burcu kadını için seçtiği kıyafetlerin otoritelerce kabul görmüş parçalardan oluşması önemlidir. Tek parça elbiseler, kısa etek ve blazer ceketler, yani modası geçmeyen giysiler oğlak burcunun dolabında mutlaka bulunması gereken parçalardır. Giyim tarzında güvenilir tercihler yaptığı için kıyafet ve aksesuarlarında rahatlıkla parlak detaylar kullanabilir. Siyah, lacivert ve koyu gri tonları oğlak burcunun içinde kendisini rahat hissedeceği renklerdir.

Oğlak kadını neden hoşlanır?

Ciddi kadınlar olan Oğlak kadınları, hayata karşı olan bu duruşlarını gardıroplarına da yansıtırlar. Kaliteli kıyafetler ve tercihen iyi markalar vardır dolaplarında. Hemen hemen bütün kıyafetleri üzerlerine en iyi uyacak şekilde tadilat görmüştür veya imkanları varsa diktirmeyi bile tercih edebilirler. Genelde koyu renkleri tercih ederler. Moda öncelikleri değildir. Rahatlık, şıklık ve kalite öncelikleridir. Oğlak kadınını çok nadir eşofmanla görebilirsiniz. En çok parayı çanta ve cüzdana harcarlar çünkü bu aksesuarlar onlar için statü göstergesidir. Takılarda ise aileden kalma ve hikayesi olanları tercih hederler.​

Hava Grupları

Hava gruplarında yoğun duygusallık ön planda değildir. Çabuk seven çabuk bıkan kişilerdir. Romantik ilişki yerine mantıklı birliktelikleri tercih ederler. Yeni ve etkileyici fikirlere her zaman açıktır. Tek düzelik onlara göre değildir. Grup arkadaşlarıyla saatlerce konuşmaktan zevk almalarına rağmen, duygularını anlatma konusunda oldukça zorlanırlar. Karışık ilişkilerden hoşlanmazlar. Özgür olmak onların prensipleridir. Yalnızlıktan sıkıldığı gibi fazla üstüne düşmekten de hoşlanmazlar. Kendilerini bir kişiye teslim etmekten asla hoşlanmazlar. Şehrin içinde sade bir ev ortamında yaşarlar. Evleri kendilerini yansıtan objelerle doludur. Evin içinde iletişi sağlayacak, her türlü donanımı görebilirsiniz. Evleri daima huzurlu bir şıklık içindedir. Organik yuvarlık hatlı kibar ve zarif eşyaları tercih ederler. Kaba ve büyük materyaller evlerine giremez. Eksantrik eşyalara ilgi duyan hava grupları zamanı çok ötesinde yaşarlar.

İkizler kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

İkizler burcu kadının değişmez ve enerjik bir stili vardır. Gençlik yıllarından beri giymeye alıştığı rahat ceketlerden, kot pantolondan ve tişörtlerden vazgeçmez. Doğal ve spor bir tarz, ikizler burcunun dinamik karakterini yansıtmak için birebirdir. Çizgili, baskılı parçalar tercih edilebilir. Sembolik değeri olan çeşitli aksesuarlar ikizler burcunu temsil eden öğeleri oluşturur.

İkizler kadını neden hoşlanır?

Heyecanlı İkizler kadını kıyafetlerinde deneme yapmaktan çekinmez. Genelde abiyeyle spor arasında kıyafetler seçen İkizler kadını gecelerde kadifeyi tercih ederken, gündüzleri kot onun vazgeçilmezlerindendir. Kıyafet seçimlerinde öncelikleri renklerdir, sarı başta olmak üzere olabildiğine çılgın renklerle her ortama uyan kıyafetleri severler.​

Terazi Kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Terazi burcu kadınının tarzını bulabilmesi için en önemli ipucu uyumluluktur. Görünüşünün dengesine ve bıraktığı tutarlı etkiye dikkat eden terazi kadını, giyiminde nerede durması ve nereye kadar devam etmesi gerektiğini de bilecektir. Kıyafet seçimleri mini elbiselerden pantolonlara kadar genişleyen bir skaladadır. Alışılmadık renk ve materyal kombinasyonlarından uzak durulması yararlı olacaktır. Şal, çanta, kemer gibi aksesuarları zarif ve bütünleyicidir.

Terazi kadını neden hoşlanır?

Büyüleyici Terazi kadınları vücut hatlarını gösteren kıyafetleri severler. Danteller, tüller ve fileleri severler. Uyum, onun giyim tarzının en önemli elementi olmasının yanında, kendi doğasının ve çevresinin içindeki güzellikleri giyimine yansıtır. Karakterindeki zerafeti kıyafetlerinde görebilirsiniz, transparan parçaları giyecek kadar da cesur bir kadındır. Takı olarak fazla aksesuar kullanmayı sevmeyen Terazi kadını, takım ayakkabı çanta ve kemeri tercih eder.​

Kova kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Kova kadını, mevcut trendin içindeki aykırı ve parlak parçaları bulmayı sever. Alışılmadık bir tarz ve göze çarpan giysilerle avantgarde olabilir. Sıra dışı kesimlere sahip etekler, transparan bluzlar ve desenli çoraplar bu burç için uygundur. Ayakkabı seçimi kova kadını için önemlidir, özellikle bilekten bağlamalı sandalet ve topuklular kova için vazgeçilmezdir. Giysilerin üretim aşamasında doğaya zarar vermeyen materyallerin seçilmiş olması da kova kadını için önem taşır.

Kova kadını neden hoşlanır?

Özgür ve asi kadın Kova, hiçbir tarzın kendine bağlayamayacağı bir kadındır. Modadan önce kendi yarattıkları stil önemlidir. Her tarza uygun giyinebilir ve bunu taşır. Yaratıcı yanlarının da bunda büyük etkisi vardır. Sade ama aynı zamanda çılgın giyinir, modern ve pratik olmalıdır kıyafetleri. Bol cepli pantolonlar ve tulumlar favorileridir. Eşarplar dolaplarının vazgeçilmezlerindendir, takıları da çok severler.​

Su Grupları

Bu grupta doğanların en büyük özellikleri, son derece duygusal olmalarıdır. Duyguların onlar için verilmiş bir nimet olduğunu düşünürler. Çoğu zaman üzüleceklerini bile bile aşk ve sevgi için, bir ilişkiyi göze alan aşk insanlarıdır. Ama iş hayatlarında aynı cesareti gösteremezler. Çok hassas ve yoğun duygular taşıdıkları için, çabuk kırılır ve hiçbir şeyi kolay unutmazlar. Hayal güçleri geniş, sezgileri çok güçlüdür. Yaratıcılık potansiyellerinden dolayı, sanat dallarında çalışırlar. Evleri çok önemlidir. Çocukluk anılarını hatırlatan mekanlar yaratmaya çalışırlar. Bir ev satın almak istedikleri zaman, çok güzel manzarası olan ve kendilerine huzur verecek bir yer seçmek isterler. Genelde şehir dışını tercih ederler.

Yengeç Kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Yengeç kadını için uygun renkler yeşil, haki, kahve ve siyah tonlarıdır. Giyim tarzında kontrastlardan veya yakın tonların uyumluluğundan yararlanmak mümkündür. Doğal materyallerden üretilmiş sade giysiler, kıyafetlerinde düzene ve temizliğe önem veren yengeçler için ideal olacaktır. Yuvarlak kesimli giysilerin oluşturacağı yumuşak etki, yengeç burcunun özelliklerinin dışa da yansımasını sağlar.

Yengeç kadını neden hoşlanır?

Romantik Yengeç kadını duygusallığını yansıtacak şekilde rüyasal kıyafetleri sever. Onun için hanım hanımcık olan her şey güzeldir. Tüller, danteller, ipekler, satenler, şifonlar sarıp sarmalamalıdır Yengeç kadınını. Kendini romantik eski bir Fransız filmindeki ana karakter gibi hayal etmeyi sever ve şapkalara bayılır. Onun için hasır bir şapka yada siyah romantik bir şapka olmazsa olmazlarındandır.​

Akrep kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Akrep burcunun agresif karakterini yansıtmak için vücut hatlarını ön plana çıkaran kesimler ve dekolte uygun olacaktır. Klasik bir tarz akrep burcunu temsil edebilir. Akrep burcu kadını aksesuarlarını özenle seçer ve ucuz olanı tercih etmez. Altın ve gümüş parçalar kullanması yerinde olacaktır.

Akrep kadını neden hoşlanır?

Akrep kadınları otoriterdir. Onun her kıyafetinde bir seksapelite vardır. En ciddi ve sade iş kıyafetinin bile içine giydiği gömlek, pantolonunun kemeri yada eteğinin yırtmacı farklılığını ortaya koyar. Sıradan giyinmez. Genelde üstüne oturan kıyafetleri sever ve muhakkak farklı olmalıdır. Başkalarının cesaret edemeyeceği dekolte veya çılgın bir kıyafet Akrep kadını için alım nedenidir. 

Balık kadını

Haber ile ilgili metin girin!.

Balıklar için kadınsı ve romantik bir tarz uygun olacaktır. Balık kadınının giyim tarzıyla oluşturacağı görüntü akıcı ve uyumlu olmalıdır. Işıkla beraber renk tonları değişen malzemeler bu burcun giysilerini oluşturabilir. İpek, yün gibi yumuşak ve sıcak tutan materyaller tercih edilmelidir. Balık kadını gardırobunda mutlaka süveter ve uzun etek gibi parçalar bulundurur. Ayak bileklerinin kapalı olması balık burcuna kendini güvende hissettirecektir. Bu burca uygun renkler lacivert, eflatun, pembe ve yeşildir.

Balık kadını neden hoşlanır?

“Ayakkabım olmadan asla!” diyen kadın Balık kadınıdır. Hayalperest Balık kadını her zaman belli etmese de çok duygusaldır ve bu kıyafet seçimlerine de yansır. Masalsı ve romantik parçalar onların öncelikli tercihleridir. Şifon ve parlayan kumaşları çok severler. Aksesuara olan düşkünlükleri bazen fazla kaçırmalarına neden olur. Özellikle geçtiğimiz senelerde moda olan denizci kıyafetleri, su burcu olan Balık kadının en sevdiği tarzlardan biridir.​

Yorumlar | 0
üye profil