Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 09:47 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 09:47

Ev dekorasyonu yapılırken burcunuza göre seçim yapmaya ne dersiniz? Burçlara göre dekorasyon yaparak kendinizde en uyumlu ve konforlu bir ev dizaynı oluşturabilirsiniz.

KOÇ

Yalnızlıktan hoşlanan Koç burcu insanları lider ruhludur. Koç burcu için ev dekorasyonu yapılırken minimal ev dekorasyonu yapılmalıdır. Aynı zamanda evde geniş alanlara ihtiyaç duyan Koç burcu insanları evlerinde renk olarak bordo ve kırmızıyı tercih etmelidir.

BOĞA

Rahata düşkün yapıları olan Boğa burcu insanları, gözü yormayan açık ton renklerden hoşlanır. Ev dekorasyonunda da açık tonların tercih edilmesi gerekir. Ayrıca mobilyalar da konforlu bir tasarıma sahip olmalıdır.

İKİZLER

Özgün tarzları olan İkizler burcu, enerjik yapıya sahiptir. İkizler burcu insanları, misafirperver oldukları için evlerindeki eşyaların fonksiyonel olması gerekir. Hem misafir ağırlama hem de ev dekorunda sık değişiklik yapmak için fonksiyonel eşyaların seçilmesi gereken ikizler burcu evlerinde, turuncu, sarı gibi canlı renkler tercih edilebilir.

YENGEÇ BURCU

Rahatından ödün vermeyen yengeç burcu, devasa konforlu kanepeler, keyif hamağı ve rahatlık göstergesi eşyaların olduğu evlerde yaşamak ister. Yumuşak battaniyeler, pofuduk yastıklar ve göze hoş gelen biblolar yengeç burcu için evlerde olması gereken eşyalardır.

ASLAN BURCU

Gösterişin ve ihtişamın göstergesi Aslan burcu, evlerinde de gösteriş ve ihtişam arar. Sadece kendilerine has olmasını istedikleri özel eşyalar, avizeler, lüks tablolar ve eşi olmayan halılar, Aslan burcu için ideal ev tasarımında olması gerekenlerdir.

BAŞAK BURCU

Hayatlarında mükemmeliyetçi anlayışı benimseyen Başak burcu, doğal unsurlardan da hoşlanmaktadır. Evin bahçeli ve teraslı olması özel birer detay olacaktır. Salon ve odalarda da benzer dokunuşlar yerinde olacaktır. Sadelikten hoşlanan Başak burcu insanlarının evlerinde gri ve bej tonlar doğru seçim olacaktır.

TERAZİ BURCU

Terazi burcu dengeye önem verdiği için evdeki eşyaların renk kontrastını yapmak önemlidir. Her ne tarz olursa olsun renk kontrastına dikkat edilmelidir. Abajurlar ev dekorasyonunda öne çıkarken pastel tonlar da eşyaların rengi için doğru seçim olacak.

AKREP BURCU

Aydınlık ortamlar akrepler için olmazsa olmazdır. Evleri özel ve farklı olmalıdır. Temizlik ön plandadır. Akrep burcu için siyah beyaz renkler idealdir.

YAY BURCU

Gezgin ve özgürlükçü kişilikleri olan yengeç burcu insanları, otantik çizgileri ve modern çizgileri bir arada barındıran tasarımlardan hoşlanır. Konforlu kanepeler ve yumuşak yastıklar onların evlerinde olmazsa olmazlardandır. Mavi ve turkuaz renkler onlar için ideal renklerdir.

OĞLAK BURCU

Minimalizm ve modernizm pek oğlaklara göre değil. Geleneksel tarzlara ilgi duyan oğlaklar, toprak tonlardan ve siyah tonlardan hoşlanırlar. Evlerinde hobi alanları mutlaka vardır.

KOVA

Genişlik, aydınlık ve ferahlık. Kova insanlarının evini tarif ediyor. Modern ev metalik çizgilere bayılan kovalar, evin her alanında bolca vakit geçirebilirler. Kendilerini salonla kısıtlamazlar.

Uzmanlar: "Sağlık için hobi edinin"

Beyin sağlığını korumak için genel sağlığa dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, düzenli egzersiz yapmayı, yoğun gerilimden uzak durmayı, hobiler edinmeyi, okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi tavsiye ediyor.

Anne babalar dikkat! Çocuğunuz böyle uyuyorsa...

Çocukların yaşantısının en önemli kısmı uykuda geçiyor. Yeni doğan döneminde 24 saatlik günün neredeyse 18 saati uykuda geçiyor. Bu edenle ebeveynlerin bu dönemi uyku bozuklukları ve özellikle uyku apnesi bakımından yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bugün farklı bir yol seçin... bakın ne olacak!

Her gün yaptığınız rutin işlerde değişiklik yapın. Markete giderken kullandığınız yolu zaman zaman değiştirin farklı yollardan gidin. Beyninizi şaşırtın, böylece beyin hücrelerinizi aktive edin. İşte beyin sağlığınızı koruyacak diğer pratik öneriler...

Dikkat! Bu yiyecekler erken yaşlanmayı hızlandırıyor...

Cildimiz, vücudumuzdaki işleyişten haber veren bir ayna görevi görüyor. Stres, hava kirliliği ve hastalıklar cildimizde erken yaşlanma belirtilerine sebep olan etkenlerden en önemlileri. Bir diğer yaşlandırıcı unsur ise yediklerimiz! İşte cildimizde yaşlanmayı hızlandıran yiyecekler...