Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Buluşma Yeri Seyirciyle Buluşmaya Devam Ediyor

Buluşma Yeri Seyirciyle Buluşmaya Devam Ediyor

“İntiharın Genel Provası”, “Buluşma Yeri” ve “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” adlı oyunlar İBB Şehir Tiyatroları’nda seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

23.11.2012 12:44

Duşan Kovaçeviç’in üçleme projesinden “İntiharın Genel Provası”, “Buluşma Yeri” ve “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” adlı oyunlar M. Nurullah Tuncer rejisiyle İBB Şehir Tiyatroları’nda seyirciyle buluşmaya devam ediyor.İBB Şehir Tiyatroları’nda 2010-2011 sezonundan itibaren beğeniyle izlenen, üçleme projesinin ikinci oyunu olan Buluşma Yeri, 5-9 Aralık 2012 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde; 19-23 Aralık 2012 tarihleri arasında ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor. Duşan Kovaçeviç’in yazdığı oyunu M. Nurullah Tuncer yönetiyor.Buluşma Yeri adlı oyunda şehrin insanları, öldükten sonra gittikleri “Buluşma Yeri”nde, hayattaki yakınlarının küçük hesapların peşinden koştuklarını görürler. Yaşarken gerçekleştiremedikleri hayallerini, burada gerçekleştirmeye çalışırlar. Gerçeği ve hayatı anlamak için ölmek mi gerekir sorusunu sorduran bu oyun, Buluşma Yeri’ndekiler tarafından cevaplanır: “Burada her şeyi anladık, her şeyi ama çok geç… ”

Haber ile ilgili metin girin!.Çevirisini Bilge Emin’in, sahne tasarımını M. Nurullah Tuncer’in, kostüm tasarımını M. Nurullah Tuncer ve Taciser Sevinç’in, müziğini Oliver Josifovski’nin, koreografisini Handan Ergiydiren’in, ışık tasarımını Fatih Mehmet Haroğlu’nun, efekt tasarımını Ersin Aşar’ın, canlandırmasını Aksel Zeydan Göz’ün, masklarını Hülya Genç’in yaptığı oyunda; Rıdvan Çelebi, Zümrüt Erkin, İbrahim Can, Müge Akyamaç, Selçuk Soğukçay, Bennu Yıldırımlar, Uğur Arda Aydın, Volkan Ayhan, Yalçın Gören, Hülya Arslan, Çimen Baturalp, Gürol Güngör, Bora Seçkin, Tankut Yıldız, İlhan Kilimci, Nihat Alpteki rol alıyor.
Yorumlar | 0
üye profil