Bu teknik gözleri ortaya çıkarıyor!

Bu teknik gözleri ortaya çıkarıyor!

Gözleri ön plana çıkaran ve yorgunluk izlerini silen aydınlatıcı makyaj tüyoları ünlü makyöz Pat McGrath'dan!

Hangimiz sabah işe gitmek için hazırlanırken gözlerimizi ve çevresini kapatıcıya boğmuyoruz ki? Gözlerdeki yorgunluk izlerini kapatmak için kapatıcı uygulamaktan başka bir yöntem daha mevcut.  Ünlü makyaj artisti Pat McGrath, Stella McCartney defilesinde podyuma hazırlanan modellerin gözlerindeki uyku izlerini silmek için en etkili silahının bej ve beyaz göz kalemleri olduğunu söyledi.

Kapatıcılar mor halkaları başarıyla gizlese de, uykusuzluktan kan çanağına dönen gözlerinizi gizlemek için yalnızca kapatıcıdan daha fazlasına ihtiyacınız var. Bu konuda gizli silahlarımız ise beyaz ve bej rengi göz kalemleri.

Gözlerden uykusuzluk izlerini silmek için gözün iç kısmına bej rengi göz kalemi çekerek belirginleşen damarların görünümünü önleyin. Ardından gözün iç köşelerine beyaz eyeliner uygulayarak taze bir görünüm kazandırın. Göz altlarına kapatıcı uygulayın ve  5dk. beklettikten sonra makyaj süngeriyle dağıtın. 

Göz kapaklarınıza oldukça az bir miktar kapatıcı ve transparan pudra uygulayın. Gözün dış köşelerinde kızarıklık kalmadığından emin olun. Eğer kirpik diplerinizde kızarıklık varsa bej rengi göz kalemiyle kirpik diplerinize hafif dokunuşlar uygulayarak kızarıklığı giderin.

Göz kapaklarınızın üst kısmına ve iç köşelerine aydınlatıcı uygulayıp rimelle kirpiklerinizi belirginleştirin. Artık yoğun bir güne hazırsınız!

Görüntülenme : 1331 Güncelleme Tarihi: 31/03/2016 15:13:03
Yayınlanma Tarihi: 30/03/2016 17:34:05

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin