Bu meslek yakında teknolojiye yenik düşecek!

Bu meslek yakında teknolojiye yenik düşecek!

Teknolojinin bitirdiği meslekler arasına girmesi an meselesi, bu iş kolu için tehlike çanları çalmaya başladı...

Akıllı teknolojiler serisinden kasiyerlerde nasibini almak üzere. Teknolojinin bitirdiği meslekler arasına girmesi an meselesi, bu iş kolu için tehlike çanları çalmaya başladı. Şuan ürünün gelişme sürecinin ilk evreleri olsa da asıl amaç ödeme işlemlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak. Bunu yaparken de insanlara değil makinelere görevler vermek. 

Adobe, Twist adlı 'akıllı çanta' üreticisi ile işbirliği yaparak Smart Bag'i geliştiriyor. Akıllı çanta ile mağazada yapılan alış verişler otomatik algılanacak ve kapıdan çıkarken ödemenizi yapmanıza olanak sağlanacak. Migroslardaki jet kasalar ve şimdide akıllı çanta dünya çapında büyük bir iş imkanını daha tarihe gömüyor. 

Smart Bag'in içinde bir RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) okuyucu bulunuyor. Ürünler üzerinde yerleştirilecek çipler sayesinde çantaya konulan ürün kolayca algılanacak ve sonrasında akıllı telefonunuzdaki yazılım sepetine eklenecek. Bu şekilde kayıt altına alınacak ürünler ile müşteri niteliğine uygun satış tavsiyeleri de sunmak mümkün olabilir. 

Müşterilerin artık sıra beklemek zorunda kalmayacaklarını da düşünürsek uygulama gayet yerinde olacak.

Görüntülenme : 153 Yayınlanma Tarihi: 31/03/2016 16:39:01

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin