Bu maske tarifi ile sivilce ve izlerine son

Bu maske tarifi ile sivilce ve izlerine son
Yayınlanma Tarihi: 07.11.2016 16:29 | Değiştirme Tarihi: 07.11.2016 16:29

Ciltler için ciddi bir problem haline gelen sivilcelerden, tarçın maskesi ile kurtulmak mümkün.

Sivilceli ciltler

Sivilceler cilt için büyük bir problem. Hem oluştuklarında ciltte kötü bir görünüm verir hemde geçtikten sonra iz bırakır. Sivilceler henüz oluşmuşken onları sıkmak, ellemek, oynamak iz bırakmasına neden olan başlıca sebeplerdir. Sivilceler cilt altında iltihaplara sebep olurlar. Sivilcelerle baş etmenin en önemli yolu sivilcelerin oluşmasını önlemek. Bunuda sizlere vereceğimiz maske tarifi ile sağlayabilirsiniz.

Sivilce izleri için tarçın maskesi;

Tarçın cildi bakterilerden arındırır ve cildi yatıştırarak kızarıklığını alır. Limin sivilce izlerinin rengini açar. Bal ise cildi yumuşatır ve cildin çabuk iyleşmesine yardımcı olur. Bu maske ile cildinizi sivilce sorunlarından koruyabilirsiniz.

Malzemeler;

1 çay kaşığı toz tarçın,

1 çay kaşığı bal,

1.5 çay kaşığı taze limon suyu

Uygulanışı;

Malzemeleri bir kaba alın ve yoğun kıvama gelinceye kadar karıştırın. Eğer yüze sürülemeyecek kadar akışkan olursa bir miktar daha tarçın ekleyebilirsiniz. Karışımı göz kenarları ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürün. Maskenin etkisini göstermesi için en az 15 dakika bekletmeniz gerekiyor. Bu maskeyi düzenli bir şekilde haftada 2 kez uygulayarak, sivilce izlerinin renginin giderek açıldığını ve zamanla yok olduğunu gözlemleye bilirsiniz.