Bu Gıdalar Selülitle Savaşıyor

Bu Gıdalar Selülitle Savaşıyor
Yayınlanma Tarihi: 24.01.2019 17:10 | Değiştirme Tarihi: 24.01.2019 17:10

Selülit sorunundan kurtulmak için selülite karşı etkili olan besinleri tüketebilirsiniz.

KETEN TOHUMU

Omega-3 yönünden zengin olan keten tohumu, damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır. Keten tohumu ile selülitle karşı mücadele etmek için günde 2-3 tatlı kaşığı tüketmekidealdir.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Kolojeni yıkan enzimleri engelleyici özelliği olan üzün çekirdeği, bağ dokusunu destekler.

SOYA

Kolojeni yıkmayan özel salgı salgılayan soya, bağ dokusunu kuvvetlendiriyor. Soya fasulyesi, soyalı et ya da diğer soyalı gıdalar tüketerek bu etki elde edilir.

MAYDANOZ

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan maydanoz, C vitamini barındırması ile selülite bitkisel çözüm arayanların yardımına koşuyor.

YOĞURT

Kalsiyum içeriği sayesinde yağ emilimini engeller.

LİMON

Tüketilen besinlerin selülit yapmasını engelleyecek oranda asit içeren limon, etkili bir selülit düşmanıdır.

LAHANA

Toksin atılması ve ödem söktürücü özelliği olan lahana, selülitle mücadelede önemli bir rol üstleniyor.

MUZ

Kan basıncını düşüren muz, dolaşımı hızlandırıcı etkiye sahiptir.

YUMURTA

Hücrelere giren çıkan besinlerin kontrolünde önemli bir işleve sahip olan yumurta lesitin içermektedir.

DOMATES

E ve A vitaminleri içeren domates,vücuttaki yağ dengesini korur ve cildi güzelleştirir. Kolojen üretimini destekleyici etkiye sahiptir.

ZEYTİNYAĞI

Masaj ile selülit tedavisinde işlevsel olan zeytinyağı, masaj yapılarak cilde yedirilir.

SOMON BALIĞI

İçinde bulunan omega-3 kan akışını rahatlatıcı ve damarları açıcı işleve sahiptir. Haftada 2-3 defa tüketmek selülitle mücadele etmek için etkili olacaktır.

SELÜLİTLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ

·Kan akışını hızlandırıcı etkisi olan bölgesel masajlar yapılır. Masajda portakal yağı ve kremler kullanarak masajın etkisi artırılabilir.

·C vitamininin selüliti azaltıcı etkisi vardır. C vitamini içeren besinler bolca tüketilmelidir. Karnabahar, brokoli, yeşil biber ve mevsimine göre meyve sebzeler tüketilmelidir.

·Bol bol su tüketmeye özen gösterilmelidir. Siyah çay tüketmek yerine yeşil çay tüketimi doğru olacaktır.

·Sabahları aç karna bir diş sarımsak yutmak ve soğanı kaynatıp suyunu içmek de selülitle mücadelede önemli etkilere sahiptir.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.