Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bu burç zoru seviyor!

Bu burç zoru seviyor!

Söylediklerinden ve davranışlarından çekincesi olmayan bu burcun insanları zor olanı severler ve zorluklardan kolayına yılmazlar.

04.01.2016 11:02

Genel durum ve aşk hayatı

Çok dikkatli ve çok tedbirli bir kadın olan akrep burcu kadını çevresine soğuk ve çekici bakışlar atarak insanların hem yaklaşmak istemesine hem korkmasına sebep olur. Derin ve yoğun enerjisi sayesinde çok işi hızlıca yapabilir ve pratiktir. Kendini üstün görür ve bunu müthiş bir alçak gönüllülük altında gizleyebilir. Çok gururludur ama gururunun zamanla kibir halini alması kuvvetle muhtemeldir. Bu durum yakınlarıylayken ve beraber olduğu kişiyleyken değişir. Aşık olursa sudan çıkmış balık gibi olması da muhtemeldir. Akrep kadını parayı seven maddi bir tiptir. Hayattaki üstünlüğün ve güvenliğin paradan, maddi varlıklardan geleceğini düşündüğünden en büyük ideali bunlara sahip olmaktır. Akrep kadını oldukça kıskançtır ve hatta zodyakta ondan daha kıskanç kadın bulunmaz; başkalarının sahip olduklarını, arkadaşlarını, ailesini, sevgilisini/eşini hemen her şeyi kıskanır fakat kıskanmış olmayı gururuna pek yediremediğinden gizlemeye çalışacaktır. Ancak bu kıskanma durumu onu incitecektir.

Dostlarına çok düşkün olan bu kadın onlara yardım etmek için elinden gelen her şeyi yapar yalnız kendisinden borç isteyen arkadaşlarından çok yakını değillerse soğuyacaktır. Ancak buna karşın yardım isteyen kişi çok yakınıysa çekinmeden elinden geleni yapar. Sürekli insanları izleyen, derin düşünen ve davranışların ardındakini görmeye çalışan bu kadın kendisine yapılan hatayı kolay affetmez, affetse de unutmaz. Soğuduğu kişiyle arasına çok hızlı olarak set çeker ve onu her zaman şüpheli olarak değerlendirir. Düşmanlığı tehlikelidir çünkü karşısındaki kişinin zayıf noktasını hızlıca çözer ve o noktaya hamle yapar. Bu nedenle korkutucu bir düşmandır ve fakat zaman zaman hırslı davranıp hatalar yapması da muhtemeldir. Bu kadının doğrularına dokunmak çok yanlıştır. Elindekini korumaya ve büyütmeye endekslidir ve onun kabul ettiklerini reddetmek ya da değiştirmeye çalışmak isteyen kişiye her kim olursa olsun meydan okuyacaktır. Hele ki çocuk sahibi bir akrep kadınıysa. Evlilik onun için getirileri bittiği müddetçe kolay bitirilebilir bir şeydir ama çocukları asla öyle değildir, bu nedenle onlar için çok mücadele edecek her ne pahasına olursa olsun sağlıklı büyümeleri için elinden geleni yapacaktır. İhanete uğrarsa buna sebep olan kişiye misilleme yapar.

Aşka önem verir, sevdiği zaman sadık, vefalı, güvenilir, sevgi dolu ve aşık olduğu kişinin ilerlemesine yardımcı özellikleri ön plana çıkar. Cazibeli, oturup kalkmasını, bakmayı-konuşmayı çok iyi bilen bu kadın hemen her ortama uyum sağlayabilir. Ayrıca toplum önündeki görünüşüne önem verir ve toplum gözünden davranışlarını izleyip kendine çeki düzen verir, her kesimden arkadaşı olabilir. Kararları kesin, davranışları nettir. Evet ve hayır kelimelerini doğru yerlerde kullanabilir zaten hayatında grilere de pek yer yoktur. Ancak hırsına yenik düşerse hatalar yapması ve bundan dolayı acı çekmesi muhtemeldir.

İş hayatı

Erkeği gibi akrep kadını da çok çalışır. Çok para kazanmak onun için hayat kadar önemlidir çünkü güvende olmak, sevdiklerini de güvende tutmak ister. Bu nedenle tabir-i caizse ne iş olsa yapacaktır ama erkeğinden farklı olarak o kendini itibarsızlaştıracak işleri yapmaya pek yanaşmaz. Mesleğini de kazanç üzerine belirler; onun hareketli, aklını çok meşgul edecek bir işe ihtiyacı vardır. Aklını iyi kullanabilmesi sebebiyle başladığı her işi hızlıca en pratik yoldan bitirebilir ve hayat boyunca kendini geliştirmeye açık olduğu için mesleğinde çok başarılı olması kaçınılmazdır. Kendini gösterebileceği kurslara, seminerlere gidecek, mesleğiyle ilgili yan alanlar hakkında da bilgi sahibi olacaktır.

Sosyal hayat

Erkeğinin aksine akrep kadını çok hareketlidir ve hızlı gece yaşamından keyif alır. Çünkü etrafında hayranları olmasından hoşlanır ve her zaman övgü ve beğeni toplamak ister. Yeni insanlarla tanışmak, itibarlı bir çevre edinmek onun için önemlidir. Bu nedenle sık sık davetlere, toplantılara katılacaktır. Bunun için yanında illa arkadaşı olmasına gerek de yoktur, tek başına gezip eğlenebilecek, kendine yetebilecek kapasitede bir kadındır. Evinde de sık sık davetler vererek sevdiklerini etrafında toplamak, kendi alanında ağırlamak ister. İyi yemek yapar ve sofrası bereketlidir, damak zevki de gelişkin olduğundan yemekleri ve davetleri her zaman çok sevilecektir. Eğlenceli ve ince esprileriyle ortama hakim olacaktır, dolayısıyla kimsenin stres yaşamasına, yabancılık çekmesine de izin vermeyecektir. Akrep kadını çok iyi bir eğlence insanıdır. Hayattan sonuna kadar keyif almaya çalışır. (ksham astroloji bloğu)

Yorumlar | 0
üye profil